Wpis z mikrobloga

Do mojej mamy dzwonił dzisiaj ktoś z numeru z Niemiec. Nie odebrała. Potem po godzinie znowu - z Anglii (inny numer). Znów nie odebrała. Znajomy jej powiedział że czasem zdarza się tak że telefony z zagranicy wyświetlają się błędnie. Po godzinie trzeci telefon, z Bostonu - odebrała. Okazało się że dzwoni wujek z Rosji. Nie zmieniał numeru, dzwonił 3 razy (godziny się zgadzają).
Jakim cudem na telefonie przy połączeniu przychodzącym pokazywały się 3 różne numery z różnych miejsc na świecie, a nie numer wujka?
#pytanie #kiciochpyta #telefony #gsm
  • 4
@00df00df: ciekawostka. Jak wejdziesz na FB w opcje i bezpieczenstwo masz pokazane z jakiego urządzenia i systemu były logowania. Lapka uzywam tylko w domu a FB pokazuje, że logowalem się z lapka w innych miastach oddalonych około 100km. Włamanie na konto przez osoby trzecie odpada, zmieniam hasło co miesiąc.
Błędne pokazywanie miejscowosci jest ponoć przez UPC i ich zmienne IP. Tak więc identyfikacja miejscowosci nie zawsze musi byc prawdą.
Podłączam się. Mam tak samo gdy dzwonią do Mnie z Ukrainy. Za każdym razem inny numer. Nie da rady oddzwonic.
@Zbiniu: dlaczego porównujesz geolokalizację IP do numerów telefonu... gdzie kraj ustala się na podstawie prefiksu numeru telefonu? Jak dzwonisz z +48 to masz Polskę, jak dzwonisz z +44 to masz UK? Gdzie w ogóle w tym temacie widzisz słowo "miejscowość"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)