Wpis z mikrobloga

"Ale teraz sytuacja się zmienia. Donald Trump obniżył podatek dochodowy CIT z 35% do 21%, Apple postanowiło więc sprowadzić swoje oszczędności do domu. Sam transfer tego kapitału do USA sprawi, że Apple zapłaci 38 mld dolarów podatku dochodowego. Ale na tym nie koniec. Apple zamierza zatrudnić w USA dodatkowe 20 tysięcy osób oraz zbudować kolejny kompleks biur. Spowoduje to oczywiście kolejne wpływy podatkowe.
Wszystko to dzięki obniżce podatku dochodowego."

Czytajcie pisowskie komuchy i się uczcie

#bekazpisu #bekazlewactwa #dobrazmiana
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przemyslaw-maczka: Niestety nie. Polacy to idioci, większość tego tępego narodu myśli, że pieniądze rosną na drzewach, nie są w stanie sobie obliczyć w tych małych móżdzkach wielkości ziarenka piasku, że aby oni dostali 500zł to najpierw im się zabierze 700 jak nie więcej. Tym kretynom to pasuje, bo ktoś im "daje". Ten kraj jest skazany na zagładę, tutaj nic nigdy się nie zmieni, bo kolejne pokolenia są wychowywane na rozdawnictwie.
  • Odpowiedz
@przemyslaw-maczka: Też jeszcze rok-dwa lata temu wierzyłem, ale teraz już przestałem. W Polsce mi się bardzo podoba pod względem klimatu, czuję się polakiem, chciałbym tu mieszkać, ale... chcę żyć, a nie wegetować.
Poza tym azjatki > polki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Yolocaust: Pewnie gdybym był akcjonariuszem Apple to by mnie to obchodziło.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tax_Cuts_and_Jobs_Act_of_2017

The CBO estimated that implementing the Act would add an estimated $1.455 trillion to the national debt over ten years,[4] or about $1.0 trillion after macroeconomic feedback effects,[5] in addition to the $10 trillion increase forecast under the current policy baseline and existing $20 trillion national
  • Odpowiedz
@instinCtoriginal: Oczywiście bardzo bym chciał zostać w Polsce, bo czuje się Polakiem, podoba mi się klimat, lubię nasze tradycje itd, ale w tym momencie po prostu nie widzę jakiegokolwiek powodu aby tutaj zostać. Życie mam jedno i chce je przeżyć bez zastanawiania się czy mi starczy do 10 następnego miesiąca.
  • Odpowiedz
@Yolocaust: nie wiem dokładnie ile u nas firmy zagraniczne płacą podatków w strefach ekonomicznych ale pewnie dałoby radę ustawić jeszcze mniej - ale i tak apple by się nie przeniosło do Wałbrzycha. Podatki to 1 element z całej masy rzeczy która decyduje o strategii firmy. Na pewno poza tą obniżką Cit-u załatwili sobie sporo innych rzeczy w zamian za rozbudowę potencjału o 20k ludzi.
  • Odpowiedz