Wpis z mikrobloga

halo
#orange
#orangeekspert
dzisiaj kończy mi się dwuletnia umowa na 3 pak net +tel+tv i jak ok 24 miesięcy temu miałem te 17 Mb to z biegiem czasu spadało a oto wynik z dnia kończącego umowę oni to potrafią zachęcić klienta do pozostania ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet z zawartej umowy się nie wywiązują jako ,że się będę przeprowadzał do pół roku pozostawiam ich na te automatyczne przedłożenie umowy ale to ostatnie 600 pln ( rachunek po 100 pln miesięcznie ) wydanych dla was , proszę jeśli ktoś się zna i ma chęć napisać co mogę zrobić żeby prędkość wróciła to podpowie .

po wczorajszym kontakcie z super infolinią techniczna wymyślili ,że wymienią modem z livebox 2.0 na funbox 2.0 ale tak wiem że nie wymienią na funbox bo 2 sklepy orange po telefonie do nich odmówiły mi takiej zamiany! , dwa ,że to nic nie da bo mam rezerwowego kupionego na własna rękę
Pobierz boguslaw-pomietlo - halo 
#orange 
#orangeekspert 
dzisiaj kończy mi się dwuletnia...
źródło: comment_9ws3fj3zlAu0kSkJu9jL5h4bKEB0FOyL.jpg
  • 17
@GratisLPG: To jak jest #!$%@? na amen i technik musi ogarnąć. Tak infolinia styknie. Wiem bo mam u nich net 12 lat i przez pierwszy rok na 20 mb/s przycinali mi linie i liczyli, że nie zauważę xD Po telefonie zawsze było max i tak się bawiliśmy w kotka i myszkę co 2 tygodnie. To samo próbowali robić po przejściu na vdsl xD Tylko tu się zasłaniali technikiem. Technik powiedział, że
@boguslaw-pomietlo: Zgadza się. Nie mam dobrej wiadomości ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie masz żadnych błędów na linii, synchronizacja jest na poziomie ~15,5Mb/s download, a to oznacza jedno - przeciążoną centralę Orange. Z doświadczenia wiem, że Orange nic z tym nie robi. Więc jedyne rozwiązanie to zmiana operatora, o ile masz taką możliwość.
@MichaelT128: Ewentualnie może też tak być, że usługa pracuje poza zasięgiem. Usługa do 20 MB jest z tego co pamiętam do 2 km. Owszem, jak jest nawet 3 km to pójdzie, ba, nawet będzie się ładnie zapinać (w sensie synchronizacji) ale jak puścisz pobieranie to cię krew zaleje. Niestety modemy orendżowe nie pokazują tłumienia, więc nie wiadomo jaka linia jest długa.
@troloking: VDSL jest to bardzo czuła usługa i na jej prędkość wchodzi nie tylko długośc linii, ale i przesłuchy, zaszumienie, odczepy i 100 innych pierdół. Teraz masz 42, ale wystarczy, że kilka osób więcej weźmie vdsle i Ci tę prędkość przytnie na 35. W takiej sytuacji jeżeli technik zobaczy, że są przesłuchy to nic z tym nie zrobi i tyle.
@GratisLPG: @MichaelT128: @troloking: @minusuj: @CreativeSignal: Dziekuje panowie podrukowałem wyniki testów wpadłem do salonu w Krakowie usiadłem rzuciłem papierami i zapytałem co robimy czy pisać o rozwiązanie umowy czy ktoś się tym zajmie Pani poprosiła kierownika salonu dostałem kawę , umowy nowej nie zawierałem a oto wynik po słabym wifi daleko od liveboxa , a teraz juz do 14 dochodzi
Pobierz boguslaw-pomietlo - @GratisLPG: @MichaelT128: @troloking: @minusuj: @CreativeSignal: ...
źródło: comment_898PsHuw52qO7RCAOi1RGNbjybbXP2Dg.jpg