Wpis z mikrobloga

Mirki z #wspinaczka i #gory, potrzebuję waszej rady. Planuję zakup dobrej kurtki puchowej ale odrzuca mnie jedna rzecz - jej wrażliwość na wilgoć. Czy ktoś może się podzielić swoimi doświadczeniami z puchową odzieżą, zwłaszcza użytkowaną podczas wypadów wspinaczkowo-trekkingowych w Tatrach/Alpach. Czy puch jest wyczuwalnie wrażliwy na wilgoć pochodzącą od naszego ciała lub na wysoką wilgotność powietrza? Czy podczas deszczowo-wilgotnych dni daje radę jako ocieplenie pod membraną? A może ktoś miał już przygody z przemoczeniem kurtki puchowej i powie, jak jest z suszeniem i jej parametrami. Faktycznie stanowi to taki problem jaki opisuje się w poradnikach internetowych?

W Polsce pogodę mamy jaką mamy (chociażby taki okres jak teraz) i zastanawiam się czy rozsądniejszą alternatywą nie będzie Primaloft.

Kolejne pytanie - czy ktoś miał do czynienia z puchem hydrofobowym od Cumulusa? Działa czy raczej czar pryska po drugim praniu?

Będzie wdzięczny za wszelkie wskazówki :)
Pozdrawiam was serdecznie

#turystyka #tatry
  • 3
@Quot: Ja bym bral cos na Primalofcie. Puch jest spoko ja stoisz na stanowisku albo do namiotu jak zimno. Przy aktywności, gdzie się pocisz szybko zamoknie od wilgoci. Juz nie wspominając o jakimś deszczy czy mokrym śniegu.
@Quot: z primaloftem będziesz miał mniej problemów tzn ale nie będziesz miał plusów puchu czyli lekkości. Plecy w kurtkach kamizelkach puchowych o ile nie masz dystansowych plecaków to ogólnie jest sprasowana mokra warstwa puchu która ma właściwości termiczne bliskie wiatrówce (wlasciwie to działa tylko materiał zewnętrzny zazwyczaj nylon jako windshirt) :P osobiscie chodzilem w primalofcie 3 lata i złego słowa nie powiem. sprzedałem i ciagle sluzy znajomemu tez już chyba 3-4