Wpis z mikrobloga

Chciałbym zrobić zakupy w chińskich sklepach, ale jestem w tym temacie zupełnie początkujący. Po zagłębieniu tematu, widzę taki schemat:

1. Założyć konto walutowe z kartą (gdzie?)
2. Dokonać na nie wpłaty w dolarach lub w złotówkach i przewalutować (co lepiej?)
3. Założyć konto na Paypal i podpiąć kartę walutową
4. Zapłacić opcją Paypal, zaznaczając przewalutowanie przez kartę (bo przez PP chyba wyjdzie drożej)
Opcjonalnie skorzystać z serwisów cashback.

Czy dobrze myślę, czy należy obrać jakiś inny sposób, aby jak najmniej stracić na przelewach i przewalutowaniu? Z góry dzięki.
#przewalutowanie #gearbest #geekbuying #lightinthebox
  • 15
@fesaczi: Czyli w przypadku Revoluta nie muszę mieć konta walutowego, mogę mieć zwykłe konto, po prostu przelać złotówki i na Revolucie zamienić je na dolary? Czy wystarczy mi do tego konto darmowe czy muszę mieć premium?
dobrze myślę, czy należy obrać jakiś inny sposób, aby jak najmniej stracić na przelewach i przewalutowaniu? Z góry dzię


@sean1_1: Ze zwykłego konta sobie wpłacisz, warunek do konta musisz mieć zwykłą kartę debetową w zł. Wtedy w revolucie robisz de facto płatność kartą i kwota płatności pojawia się na koncie/karcie revolut.
@PurpleHaze: Nie, myślę o zakupie laptopa Xiaomi, czyli jakieś 1000USD. Gdy chciałem zapłacić w tradycyjny sposób, czyli polską kartą w złotówkach, to nagle okazuje się, że po opłatach za przewalutowanie oraz za przelew na chiński rachunek, wychodzi mi 300-400zł drożej niżej niż sklepowa cena.
@PurpleHaze: Hmm to być może konsultant zrozumiał, że chodzi mi o przelew z konta na konto bez użycia karty, sam nie wiem. Po prostu dostałem informację, że jak chcę przelać do banku HSBC w trybie OUR (takiego wymaga Lightintebox) to wyniesie dodatkowe 100zł.