Wpis z mikrobloga

#banki #bik

Sprawdziłem sobie raport BIK, 75/100. Zaczęli jakiś nowy model stosować. Ogólnie przez ostatnie pięć lat łącznie mam 2 dni opóźnienia w spłacie rat. Ale mam dwie karty kredytowe w "bieżące zobowiązania", co mnie zaciekawiło. Zadzwoniłem do #aliorbank i pytam czy gdy dwa lata temu gdy składałem dyspozycję zamknięcia dopilnowali by zamknąć kartę i rachunek karty kredytowej. Nie dopilnowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Myślicie, że tak słaba punktacja (pół roku temu miałem koło 560 w starym modelu) wynika z tego niezamkniętego zobowiązania?

Tu możecie wygenerować swój raport bezpłatnie lub płatnie: https://nowekonto.bik.pl/
parachutes - #banki #bik

Sprawdziłem sobie raport BIK, 75/100. Zaczęli jakiś nowy ...

źródło: comment_RF7TfgASrYK7TbqVokzZJyn2eTbUj5Om.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Miałem mocne A+, jedno zapytanie na rok. A martwię się tym, że Alior nie dopilnował swoich obowiązków i mam od 2 lat jedno zobowiązanie więcej niż powinienem. Wziąłem kartę kredytową pod budowanie scoringów, zamieniłem tą z Aliora na Citi Handlowy, bo tańsza, a według BIK mam dwie karty kredytowe. Ale wszystko się już wyjaśniło...

Morał z tego taki, warto co jakiś czas sprawdzić swój BIK. I mieć włączone alerty.
  • Odpowiedz
@parachutes: Alerty to podstawa :) Ale masz historię kredytową, pewnie małe zaangazowanie kredytowego. Jeśli masz odpowiedni wiek i dochód to kredyt konsumpcyjny dostaniesz wszędzie :) 560 pkt w starym systemie to ja nigdy jeszcze nie widziałem, byłbyś moim złotym klientem ;)
  • Odpowiedz