Wpis z mikrobloga

Oook, zbieram się do zakupu dość mocno budżetowego komputera do pracy (na teraz powinien starczyć a jak się uda to inwestycja się szybko zwróci) i jest kilka pytań co do specyfikacji w załączniku.

Brakuje zasilacz który mam, w lutym stuknie dwa lata temu: https://www.x-kom.pl/p/151575-zasilacz-do-komputera-be-quiet-600w-pure-power-l8-box.html - nada się? :P Zastąpił Chiefteca 350W jakiegoś i do tej pory musiał ciągnąć takie cuda jak amd athlon x2 7750 m.in.

Czy ktoś jest w stanie stwierdzić, czy ta płyta główna będzie dobrym wyborem? Wiem, że były jakieś jaja z wyższym taktowaniem pamięci RAM ale podobno teraz jest OK.

Nie jestem również pewien co do karty graficznej, niemniej w #xkom ciężko dorwać coś obecnie (https://www.x-kom.pl/g-5/c/345-karty-graficzne.html?page=2&f[1702][69758]=1&f[1702][98609]=1&f[1702][93490]=1 ), szukam raczej czegoś w 1080, 1070 Ti lub Vega 64 - ale przede wszystkim dobre wykonania.

Wiem, że Ryzeny mają potanieć, ale chyba nie opłaca się czekać bo coś innego zdrożeje ;).

Ogółem ktoś\coś by zmienił? I dlaczego! :> (mam tylko nadzieję, że to złożę samodzielnie xD)
btw. warto robić sobie tym zakupem historię kredytową jeśli nie muszę brać na raty? Wtedy ewentualnie mógłbym coś dołożyć rozkładając spłatę w czasie.

#komputery #amd #nvdia #asus #ryzen
suicideispainless - Oook, zbieram się do zakupu dość mocno budżetowego komputera do p...

źródło: comment_EhGkfCkl800xWb52CuJLLBiaAsIshgNV.jpg

Pobierz
  • 30
@suicide_is_painless: Chyba tak, ogólnie ostatnio rozglądałem się za dodatkowym monitorem i dużo czytałem, również miałem ten model na oku, aczkolwiek zrezygnowałem po wielu negatywnych opiniach, wybrałem inny model Dell’a.
@Cooltec: Ale czy ja potrzebuję Pro? :) (potrzebuję?)
@y_paul: Też właśnie się zapoznawałem i widziałem raczej pozytywne nie licząc problemów z podświetleniem które są dość losowe i podobno w rzeczywistości dramatu nie ma (ale kto wie), kolega z pracy ma u3417 i akurat ten wygląda w porządku. Czy możesz przytoczyć co negatywnego wyczytałeś i jaki ekran finalnie wybrałeś? :)