Wpis z mikrobloga

Piszę taki długi artykuł pod tytułem "Wszystko co powinniście wiedzieć przed startem Falcona Heavy". Mam już opisany testowy lot i ładunek i trochę o tym, że FH to nie trzy bustery Falcona 9 i dlaczego się opóźnił. Macie pomysł o czym jeszcze powinnam wspomnieć? xD

#kosmicznapropaganda
  • 31
  • Odpowiedz
@OCISLY: Jak się ma do rakiet konkurencji. Tych historycznych, tych obecnie w użyciu i tych planowanych (i ile brakuje, by te planowane weszły do użytku). Taki przegląd rynku, że tak powiem.
  • Odpowiedz
@OCISLY: Chętnie poczytałbym o technologii łączenia/rozłączania członów, zakładam, że nie było to łatwe biorąc pod uwagę trzy potężne, niezależne siły działające na siebie wzajemnie. Dodatkowo oczywiście lądowanie - czy boostery wylądują w tym samym czasie, ile minut później wyląduje główny człon etc.
  • Odpowiedz
@OCISLY: jak już piszesz czemu się opóźnił, to można wspomnieć o różnicy między tym Falconem który leci teraz, a tym które będą latać w przyszłości (z boosterami od Block 5)
  • Odpowiedz
@OCISLY: Jaki wpływ to ma na przemysł satelitów, czyli jeśli będą możliwości zapakować dużo cięższą i większą satelitę to jakich przełomów technologicznych lub po prostu usprawnień można się spodziewać.
  • Odpowiedz
@OCISLY: o separacji bocznych boosterów (chociaż o tym nic nie wiadomo :P ale że SpaceX nie będzie używał ładunków, bo to się kłóci z wielokrotnym użytkiem), o tym, że boczne boostery już były używane, o potencjalnej misji wokół księżyca na Falconie Heavy (i ogólnie o przyszłych misjach na FH o których już coś wiemy, może jakiś ciekawy satelita się szykuje?), porównanie kosztów FH do konkurencji (bo tutaj ciśnie po wszystkich).
  • Odpowiedz
@OCISLY: zapytałaś 9 godzin temu a ja po pracy, po lidze bilardowej wracam do domku i z herbatą w kubku szykowałem się na czytanie tekstu, a tu dalej ni ma ( ͡° ʖ̯ ͡°) a gupi caly dzień myślę o tym tekście xD
  • Odpowiedz