Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Przechodze pewien kryzys wieku czy coś. Myśle o swojej przyszłości i co z nią dalej. Jak się zabezpieczyć przed nadchodzącym złem. Aktualnie pracuje w branzy IT i zarabiam 8k na miesiąc. Siedze w tej branzy od 22 roku zycia, teraz mam 28 lat. Całkiem fajna i dosyć przyjemna praca, ale jak pewnie duza czesc z was wie ... w takich firmach jest dużo stresu, rotacji, a często się również zdarzają redukcje zespołowe no bo kasa na projekt się konczy, klient nie zaplacil jeszcze wszystkiego, wiec wywalamy najsłabszych, potem zatrudni się nowych. Chyba że pracujesz w duuuuuzej frimie to co innego, chociaż takie przypadki tez się zdarzają. Taka trochę walka o pozycje w swiecie korpo-szczurów.

Stąd też myśle co dalej. Co jeśli będę miał te 30-pare lat i nagle moje zaangażowanie spadnie, wypale się? Pomyslalem ze fajnie by było pomyslec o jakiś kursach, dobrych, które mogą mi w razie godziny W dać szanse na przerwę, szanse na spokojną pracę, już nie koniecznie za taką kasę ale nawet 40% tego co zarabiam. Już teraz czuje się zmeczony. Co jest takiego na topie aktualnie?

Mam prawie 100 tysięcy oszczednosci i moglbym to jakos przeznaczyć na rozwój siebie.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 6
@czlowiekbutelka tutaj mamy Mirka, który zbliża się do 30 roku życia, jego współpracownicy, którzy zaczynali po zawodowce patrzyli by się na niego z góry, zwłaszcza, że jest wykształcony.

Uważam jednak, że branża w której on pracuje jest jedną z lepszych i o przyszłość nie powinien się martwić.

@plk_Bialek tak, a co?