Wpis z mikrobloga

@BrzydkiBurak co w tym złego? Próba aktywizacji zawodowej osób uzależnionych. Myślę że za niecałe 2k netto nikt inny nie będzie zainteresowany, a przynajmniej ktoś wychodzi z inicjatywą aby zachęcić do pracy tych, co prawdopodobnie ciągną socjal. Moim zdaniem całkiem dobrze wydane pieniądze
@niezwornowazony: @xzxzz: "kwalifikowany pracownik ochrony" to uprawnienie ktore zdobywa sie po spelnieniu (miedzy innymi) tych warunkow:

- posiada nienaganną opinię wydaną przez właściwego ze względu na jej miejsce zamieszkania komendanta powiatowego (miejskiego) Policji, sporządzoną na podstawie aktualnie posiadanych przez Policję informacji,

- posiada zdolność fizyczną i psychiczną do wykonywania zadań, stwierdzoną orzeczeniami lekarskim i psychologicznym, których ważność nie upłynęła;

- posiada przygotowanie teoretyczne i praktyczne w zakresie wyszkolenia strzeleckiego, samoobrony,
@BrzydkiBurak: myślę, że punkt pierwszy jest mocno uznaniowy, a pozostałe dwa raczej przejdzie zarówno osoba uzależniona od alkoholu jak i hazardu o ile profil badania jest zbliżony do tego dla osób ubiegających się o pozwolenie na broń. Chyba, że mowa o patologii spożywającej bimber do śniadania, ci mogą mieć gąbkę zamiast mózgu ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale skoro są badania to wynik będzie raczej zerojedynkowy
@BrzydkiBurak: wiem, że UPy płacą za szkolenia, ale czy firma która szkoli nie musi mieć certyfikatów/licencji? No i musi wystawić jakiś papier. Te punkty odnośnie alkoholu, bezrobocia to pewnie wymagania samego UP

Nie każdy alkoholik to patus który daje się we znaki sąsiadom. Są cisi alkoholicy o których nałogu wie tylko najbliższa rodzina. No i o ile ktoś #!$%@? nie pójdzie do psychiatry na badania to raczej nie obleje

Z resztą
dlaczego piszesz o tym w internecie zamiast powiadomic o tym prokuratora? jak w pijackim zwidzie kogos zastrzela to bedziesz szczesliwy?


@BrzydkiBurak: piszę to jako anegdotkę, a nie opowiadam historię. Znam tez alkoholików i narkomanów którzy mają prawa jazdy. To nie znaczy, że jeżdżą po pijaku, tudzież naćpani. Z moralnością jest jak z dupą. Moja podpowiada "nie donoś o ile nikomu nie dzieje się krzywda, a gdybanie zostaw filozofom i politykom" (
@BrzydkiBurak: teraz tak sięgam pamięcią dalej wstecz, to dwóch myśliwych których znam też lubią pochlać xD ojciec z synem (40+). Była afera z ichnim Sołtysem z 5 lat temu, bo po polowaniach spotykali się na "ranczo" na biesiadach i #!$%@? na wiwat prawdopodobnie ostrą amunicją i pod wpływem, ale że tam rączka rączkę myje to rozeszło się po kościach
@BrzydkiBurak: Oczywista oczywistość. Ja to sie troszke dziwię że takie wały dalej się odbywają. Ja się pytam co z tym robią bagiety? Tyle lat pracy w zawodzie, tyle szkoleń i jeszcze nikt się nie połapał że to wałek.
@hced_z_ramu: Wszyscy wiedzą ale nikt nie składa skargi/donosu więc biznes się kręci. UP się wykazuje zorganizowaniem szkolenia, firma wystawia za to fakturę a kursanty mają stempelek, że się aktywizowali. Wszyscy zadowoleni.