Wpis z mikrobloga

#telewizory #elektronika #rtv

Mireczki będzie trochę długo ale potrzebuję porady. Kupiłem TV Samsunga UE55MU7052 i mam z nim problem. Na początku wszystko wydawało się w porządku, obraz fajny pod każdym względem. Po obejrzeniu kilku meczów zauważyłem że matryca ma problem z wyświetlaniem piłki w ruchu, nie śmiga tak jak powinna, tak jakby zanikała, w jej pobliżu jakieś dziwne kwadraciki się pojawiają, tak mniej więcej raz na pół minuty. Oczywiście to zależy w jakim ruchu jest piłka i czy się dodatkowo kręci. Aby być pewnym że nie mieni mi się w oczach, znalazłem film na yt który jest niby "testem" dla tv w jakości FHD 120fps i potwierdziły się moje przypuszczenia. Na filmie są m.in. dwa prostokąty, czarny i biały, poruszające się najpierw poziomo, później pionowo i na koniec skośnie. Prostokąty wyświetlają się płynnie ale ich rogi zaczynają mrugać (za każdym razem inaczej) i w ich okolicy też pojawia się mruganie. Jak myślicie, wzywać serwis Samsunga i mi to naprawią lub dadzą nowy czy zwrócić do sklepu? Mogę go do czwartku zwrócić bez podania przyczyny ale kupiłem w dobrych pieniądzach i wolałbym go mieć tyle że sprawnego. Poniżej wstawię zdjęcie jak to mniej więcej wygląda dla białego prostokąta (sorki za jakość)
zdejmijchomonto - #telewizory #elektronika #rtv 

Mireczki będzie trochę długo ale po...

źródło: comment_Xoxxgmtvnl3ZKonAiSy18eu5OYn67R2N.jpg

Pobierz
  • 9
@zdejmijchomonto: to co odpisałeś nie kwalifikuje się do naprawy i nie sądzę żeby w innej sztuce było inaczej. Artefakty które widzisz pojawiają się prawie w każdym tv natomiast ich stopień jest zależny od modelu i zastosowanych procesów obrazu i różnych systemów uplynniania i w mniejszym stopniu także matrycy. Większość użytkowników nawet tego nie zauważy siedząc w odpowiedniej odległości od tv. Jeżeli natomiast widzisz i Cię takie rzeczy drażnią zagraj sobie taki
@Quattron na zwykłym monitorku komputera 60 Hz nie ma takiego problemu. Siedząc 3 m od tv spokojnie to zauważysz, czasem nawet na netflixie gdy jest dynamiczna akcja jest ten problem. Jeśli mieliby tego nie naprawić to do czwartku musiałbym go zwrócić
@zdejmijchomonto: wiem doskonale bp sam takie rzeczy widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) natomiast tylko Ci piszę że nikt tego naprawiać nie będzie bo w dużej mierze kwestia procesora obrazu i zaden producent nie gwarantuje że artefakty nie będą występowały nawet w tv za kilkadziesiąt tys. Ściągnij sobie jeszcze demo Sniper od Philipsa. Materiał na ok 10 lat i zobaczysz jak tv nie wyrabiają z płynnością i artefaktami
@zdejmijchomonto: Problem który opisujesz to nie jest wada fabryczna tylko po prostu efekt uboczny technologi LCD.
Nie jestem pewien, ale po prostu odświeżenie pixeli jest wolniejsze niż "lot piłki".
Dlatego do oglądania sportu najlepsze były i w zasadzie są nadal plazmy.