Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #prawo i z całego wypku - proszę o radę bo #oszukujo

"Kupiłem" pewien przedmiot przez facebooka. Sprzedawca "godny zaufania, polecany itd" (Osoba prywatna).
Uzgodniliśmy zasady zakupu - po wysłaniu całej kwoty (Nie była ona jakaś zawrotna, ok 170 zł z przesyłką) sprzedawca miał wysłać przedmiot na wskazany adres. Pierwotnie paczkę miałem otrzymać przed sylwestrem. Ze względu, że po sylwestrze wróciłem do #wroclaw to poprosiłem o zmianę adresu wysyłki. Sprzedawca się zgodził i zaczęły się schody - za każdym razem jak napisze do sprzedawcy kiedy dojdzie paczka otrzymuję odpowiedź " Sorry, ale mamy remanent w sklepie (kupiłem od osoby prywatnej a nie od sklepu) i wyślę dziś". Przesyłka miała być najpóżniej w piątek 5.01. Kiedy napisałem do sprzedawcy z prośbą o dowód nadania paczki otrzymałem informację, że "Dziś na 100% wyjdzie". Zagroziłem złoszeniem tej sprawy jako oszustwo, po czym otrzymałem numer paczki z zapewnieniem, że na pewno otrzymam towar i nikt nikogo nie chce oszukac. Dziś zadzwoniłem do firmy kurierskiej żeby zapytać o status paczki, po czym dowiedziałem się, że paczka jest zarejestrowana, jednak jest jeszcze u nadawcy. Ciekawą rzeczą jest, że na zdjęciu paczki jako nadawca widnieje nazwa sklepu w jakim ów "sprzedawca" pracuje. Telefonu nie odbierają (°°

CO ROBIĆ? Jedynym dowodem jest rozmowa na fejsie. "Teoretycznie" ma to moc prawną taką samą jak normalna "papierowa" umowa. Co robić? Zgłaszać to? Czy wysłać wezwanie do zwrotu hajsu?
#kicioch pyta JAK SOBIE Z GNOJKIEM PORADZIĆ?
  • 10
  • Odpowiedz
@Pettev spokojnie, jeżeli z konwersacji wynika, że ustaliliscie cene, przedmiot itp., to umowa jest wazna na lajtach. Jesli wciaz bedzie tak zdawkowo odpowiadal, to wezwij go do spełnienia swiadczenia pod rygorem odstąpienia od umowy. Jezeli sie tak stanie to upominawcze i gosc bedzie mial problemow. Polocja raczej nie pomoze :p
  • Odpowiedz
@Pettev: zgłaszaj wszędzie gdzie trzeba, nie zapomnij o skarbówce skoro sprzedaż poszła bokiem,
i działaj już teraz póki to dla Ciebie świeże i ważne, bo za 3 miesiące powiesz że masz już dość użerania się i #!$%@? te 170zł za cenę świętego spokoju ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pettev: nijak czekaj, bo skoro zglosil to znaczy ze kurier sie po to pojawi po odbior i paczka ruszy w droge.

@ppawel: bez sensu poki co nie ma co robic zadymy. A to ze op kupil przez FB od kogos figurujacego pod imieniem i nazwiskiem, a nei nazwa firmy. Nie musi oznaczac ze nie dostanie paragonu w paczce.
  • Odpowiedz
@ppawel: Skarbówka to na 1 000 000% będzie. Myślałem o Urzędzie Ochrony Konsumenta, ale przy transakcji między osobami fizycznymi chyba niezbyt mogą pomóc.

@PurpleHaze, owszem. Ale zawierałem umowę z osobą prywatną, a nie ze sklepem. Więc w tym przypadku mogę uznać, że otrzymałem prezent (darowiznę) ze sklepu, a osoba prywatna mnie #!$%@?ła? ( ͡° ͜ʖ ͡°).

PS.Paczka czeka od 4.01 na kuriera. Coś mi się nie
  • Odpowiedz
@Pettev: a może to jest tak że to ten sklep prowadzi sprzedaż poprzez osoby fizyczne właśnie w celu "utrudnienia dochodzenia roszczeń"? zadzwoń na infolinię UOKiKu i dopytaj - tam ładnie naprowadzą jakich sformułowań użyć ( ͡° ͜ʖ ͡°), no i pamiętaj że tam zgłaszasz nie pojedynczy przypadek ale zorganizowany proceder "mogący dotyczyć nieskończonej liczby klientów"
  • Odpowiedz
bez sensu poki co nie ma co robic zadymy


@PurpleHaze: jasne, okres świąteczny i czas inwentaryzacji, usprawiedliwia zwłokę... ale niestety ze swoich doświadczeń wiem że oszustom nie powinno się dawać czasu, bo działa to tylko na ich korzyść
  • Odpowiedz
@ppawel: no tak tylko ze ty zakladasz od razu, ze to oszust, pieniadze wyludzil itd.
O ile nie pochwalam, a wrecz potepiam takie dzialania, o tyle opinie o sprzedawcy znikad sie nie wziely i dopuszczam mozliwosc obsuwy totalnej (rowniez przez burdel sprzedajacego).
  • Odpowiedz
@Pettev @PurpleHaze: może źle napisałem, nie zakładam że oszust, ale w pewnym momencie trzeba przestać dawać kolejną szansę, w przypadku OPa mogłoby to być postawienie już teraz konkretnego ultimatum np. w postaci terminu do środy na efektywne dostarczenie przesyłki lub zwrot płatności, przy otwartym poinformowaniu, że nie spełnienie tego zostanie odczytane jako brak dobrej woli i poinformowane zostaną odpowiednie organy...
  • Odpowiedz
@Pettev: poczekaj jeszcze max 2-3 dni, może rzeczywiście sklep i mają jeszcze poświąteczny bajzel

imho nie rozumiem wysyłania kasy większej niż 100 zeta nieznajomym z ogłoszeń a potem spinania się, nie jest łatwiej i spokojniej wysłać dwie dyszki żeby wysłał za pobraniem?
  • Odpowiedz