Wpis z mikrobloga

Powinnam zbierać swoje wypadające włosy i robić z nich perukę, myślę ze w 2miesiace pol główki juz by było.
Dziennie powinno wypadać jakoś 100wlosow? U mnie przy samym czesaniu, albo myciu włosów tyle leci xD jestem jak kot, gdzie nie ide tam zawsze wiadomo ze byłam.
#rozowepaski polecają coś na wypadanie co jest w miarę dobrze dostępne i w przystępnej cenie? Za rok będę musiała nosić perukę z własnych włosów które mi powypadały xd
#mirabelkipolecajo moga mi cos polecić fajnego xd
#wlosy
  • 16
  • Odpowiedz
@Nooiiizy: oooo mam podobnie. I biorę już wszystko bez skutku (może też temu że nie jestem systematyczna). Ale polecam najpierw zrobić badania krwi: morfologia, tarczyca (TSH, FT3 FT4), testosteron.

Do jedzenia/picia: biotebal, pokrzywa ze skrzypem, drożdze (obrzydliwe), siemie lniane
do wcierania: jantar, banfi, kozieradka.
Poczytaj sobie więcej na necie i wybierz to co Ci pasuje. Ja już przeszłam przez większość i nigdy jakichś spektakularnych efektów nie miałam. Jantar trochę mi
  • Odpowiedz
@Nooiiizy: z suplementów możesz spróbować Vitapil, a do stosowania zewnętrznie to mnie najbardziej pomaga szampon Dermena przeciw wypadaniu i wcierka Joanna Rzepa.
  • Odpowiedz
@Nooiiizy imo endokrynolog w pierwszej kolejności, może masz coś z hormonami, pewnie skierowanie dostaniesz na morfo. jak wszystko jednak w porządku to polecam trychologa i branie witamin oraz suplementów diety.
  • Odpowiedz
@paniprocesor jeszcze zależy jakiego trychologa, aby nim zostać nie trzeba być lekarzem, wystarczą jakieś szkolenia i kursy. Moja siostra była u jednej takiej pani i wciskała jej specyfiki za 200 zł jeszcze zanim zleciła badanie krwi ;/ pewniejszy dermatolog ;)
  • Odpowiedz
@Nooiiizy badania u endo. Mi bardzo wypadaly włosy, pomógł tylko spray kerium z la Roche posay z szamponem z tej samej serii
Warte każdych pieniędzy, bo ryczałam za każdym razem jak się czesalam, tak mi wypadaly
  • Odpowiedz