Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań:

1. Fork BTC-BCH. Od konkretnego bloku jedna i druga krypto zaczela zyc swoim lancuchem. To, ze BCH jest obecnie wiecej niz BTC oznacza, ze gornicy szybciej kopia BCH? Czyli maja wieksza moc czy np. poziom trudnosci jest inny?

2. Dlaczego portfel sprzetowy (np. #trezor) jest lepszy od PaperWallet? Przeciez sprzet zawsze moze ulec awarii a papier to papier - robimy kopie portfela i mamy wieksza ‘niezawodnosc’ takiego rozwiazania (tak mi sie wydaje)

3. Tokeny ERC-20. Jak rozpoznac ktora waluta oparta jest o ERC-20? Jest gdzies lista wszystkich projektow czy po orostu trzeba posprawdzac sobie kazdy projekt z czego korzysta?

4. MyEtherWallet. Kazda krypto oparta o ERC-20 wysylamy na ten jeden adres portfela #myetherwallet? A w zdruga strone, czyli wysylka z MyEtherWallet roznych tokenow musi sie odbywac na rozne adresy? Jak generalnie z bezpieczenstwem takiego portfela?

#kryptowaluty #bitcoin #ethereum
  • 10
  • Odpowiedz
@Malo_Istotne: 1. Tak jest szybciej 'nagroda za blok' wiec jest inny termin wydobycia bloku
2. bo papier mozna ukrasc i ktos ci to weznie, a hardware ma ten plus ze ma jeszcze pin/haslo
3. Kazdy trzeba sprawdzac osobno i recznie - a przynajmniej sie powinno
4. nie wiem ;p
  • Odpowiedz
@Malo_Istotne: No pod hodl i zakopanie tego gdzieś - spoko ;) Jeżeli zgubisz lub ktoś ukradnie, to masz lipę. Sprzętowy jak wyżej - ma jeszcze dodatkowo hasło :)
  • Odpowiedz
1. Fork BTC-BCH. Od konkretnego bloku jedna i druga krypto zaczela zyc swoim lancuchem. To, ze BCH jest obecnie wiecej niz BTC oznacza, ze gornicy szybciej kopia BCH? Czyli maja wieksza moc czy np. poziom trudnosci jest inny?


@Malo_Istotne: Nie. Algorytm automatycznie dostosowuje czas kopania bloku do 10 minut. Hashrate nie ma znaczenia.

BCH jest trochę więcej niż BTC, ale to nie ma teraz żadnego znaczenia, bo nagroda za blok zmienia
  • Odpowiedz
@Malo_Istotne: klucz na paper wallet możesz dodatkowo zaszyfrować jakimś hasłem (opcja BIP38 Encrypt), wydrukować/przepisać w kilku kopiach i schować w różnych miejscach (jak jedną kopię zgubisz, to masz kolejne, a jak ktoś ukradnie to musi znać hasło).

Portfel sprzętowy jest dobry jeśli często wykonujesz jakieś transakcje, ale żeby go zabezpieczyć musisz zapisać (lub zapamiętać) seed, co w sumie równa się paper walletowi jeśli chodzi o fizyczne przechowywanie.

Z szybkością użycia paper
  • Odpowiedz
@FarmazonowyMsciciel: @Malo_Istotne:

Z szybkością użycia paper walleta jest tak, że jak masz wydrukowany kod QR, to zrobisz to w mniej niż minutę, ale taki adres ze względów bezpieczeństwa nie nadaje się do ponownego użycia


Ewentualnie można użyć multisiga z drugim kompem zawsze offline, ale dużo #!$%@? się z tym i świeżak nie ogarnie.

3. Tokeny ERC-20. Jak rozpoznac ktora waluta oparta jest o ERC-20?

https://coinmarketcap.com/tokens/views/all/ albo sprawdzić format adresu, jeśli
  • Odpowiedz