Wpis z mikrobloga

Mirki, pomożecie?
Wyjaśni ktoś jak skompilować projekt w cpp z użyciem biblioteki graficznej sfml, tak żeby możliwe było odpalenie programu z pliku exe?
Program odpala się bez problemu z poziomu kompilatora ( C::B , nie hejtujcie,to nie mój projekt ), jednak odpalanie z .exe wywalą błędy (patrz obrazek). Wszystkie dll są w katalogach z plikami wykonywalnymi, a projekt jest przygotowany zgodnie ze instrukcją ze strony: cpp0x.pl

#programowanie #cpp #sfml #codeblocks (2 obserwujących?)
Cerini - Mirki, pomożecie?
Wyjaśni ktoś jak skompilować projekt w cpp z użyciem bibl...

źródło: comment_HEwiq2sdGDPKm4ep2yqGx7ZwKnNzifQ4.jpg

Pobierz
  • 8
@KrzaQ2: Dziękuje za szybką odpowiedź
Wszystkie pliki dll z katalogu bin biblioteki znajdują się już w katalogu z plikiem exe. Program dalej wyrzuca ten sam błąd.
Próbowałem też bawić się ustawieniami PATH, choć nie wiem czy robię to dobrze.
Properities ->build targets->Executions working dir: ->linkuje do katalogu/bin z folderu SFML?
NA razie udało mi się tylko zablokować wykonywanie programu z poziomy kompilatora ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Cerini - @KrzaQ2: Dziękuje za szybką odpowiedź
Wszystkie pliki dll z katalogu bin bi...

źródło: comment_0RytwYZsTQXSOJeyXAwgovnQzztkQPCw.jpg

Pobierz
@KrzaQ2: wydaje mi się, że problem jest inny. Gdyby brakowało libki, to byłby taki wlasnie błąd. Tutaj bym obstawiał przemieszanie Release/Debug.
@Cerini: upewnij się, że dllki, jak i exec są zbudowane jako ten sam typ. Także się upewnij, czy nie masz kilku wersji tej samej dllki i czy rzeczona funkcja w danej jest (można sprawdzić Dependency Walkerem)
@KrzaQ2: @Kicer86:
Nie mam właśnie żadnych innych dll, są tylko pliki .hpp i .a
Celem jest odpalenie programu na lekcji informatyki. Chyba prościej będzie wrzucić bibliotekę w jednym folderze z projektem, to da szansę na wprowadzenie ewentualnych poprawek i skompilowanie ich już w szkole.
Dziękuje za pomoc, jeśli pomysł nie wypali to pewnie jeszcze będę próbował Dependency Walkerem.