Wpis z mikrobloga

@SayerL: No z tymi następnymi 24h to chyba przesadziłeś, ale na pewno czeka nas w styczniu mocny skok w górę BTC razem z ostrym dropem altów, 36% dominacji jest śmieszne, nawet biorąc pod uwagę jak bezużyteczny staje się bitcoin a jak użyteczne są niektóre alty. Po prostu tak nie będzie
  • Odpowiedz
@kk_ll: A co, chcesz mi powiedzieć, że nie ma walut szybszych, bardziej anonimowych, tańszych jeśli chodzi o transakcję? BTC stał się tak bezużyteczną walutą do zapłaty i wymiany, że nawet jak ktoś chce przesłać BTC na inną giełdę to najpierw zamienia na jakiegoś alta. BTC jest po prostu pierwszą walutą i przez to zostanie top1. Ewentualnie LN może pomóc. Ale bądźmy szczerzy, teraz nadaję się tylko do inwestowania i spekulowania.
  • Odpowiedz
@kk_ll: w mojej ocenie bez zaangażowania ze strony korporacji BTC nie będzie nawet cyfrowym złotem. LN nie pomoże, bo jest to system niewygodny i mimo wszystko generujący koszty. Nie uważam, że BTC zniknie za miesiąc, ale będzie coraz mniej istotny na rynku bo i popyt będzie coraz mniejszy.
  • Odpowiedz
@kk_ll: A myślisz że nie mówiłem? Mówiłem tak miesiąc temu. Przecież już wtedy transakcje za fee zaczęły być wysokie, czas oczekiwania długi, do tego alty bardzo mocno się rozwinęły i nie ma bitcoin w sobie niczego w czym byłby najlepszy spośród wszystkich krypto. Teraz tylko czas poczekać na to, aż powstanie krypto łącząca wszystkie najlepsze cechy altów
  • Odpowiedz
@kk_ll: zacząłem tak szczekać po pewnej analizie ekonomii LN, która wg mnie jest mało korzystna dla użytkowników. Nowe krypto typu FFM (fast,feeless,minerless) biją na głowę wszystkie dotychczasowe krypto bazujących na tradycyjnym blockchainie.
Zapytam inaczej: dalej korzystasz z dyskietek? czy może już od dana używasz co najmniej płyt DVD? chociaż pewnie nie, bo pewnie najczęściej używasz usb do szybkiego przenoszenia danych. W świecie technologii nie dokonuje się updatu za wszelką cenę ze
  • Odpowiedz
@kk_ll: LN nie rozwiązuje naprawdę wielu problemów. LN jest mimo wszystko mało wygodny. Sprawdzi się najlepiej dla spekulantów, bo będą mogli otwierać kanały z giełdami i szybko przesyłać bitki z giełdy na portfel i odwrotnie nie ryzykując padnięcia giełdy. Poza takim wykorzystaniem LN jest niemal w całości uzależnione od prywatnych hubów, które będą musiały "mrozić" własny kapitał by umożliwić wszystkim stronom wykonywanie transakcji w sieci LN. A te "mrożenie" kapitału nie
  • Odpowiedz
@kk_ll: Z tym że widzisz, synku, ja nawet posiadam BTC, bo jestem przekonany że zawsze będzie top1 i zawsze to głównie od BTC będą zależne alty, ale w przeciwieństwie do ciebie umiem popatrzyć na sytuację obiektywnie i stwierdzić że BTC jest słabą technologicznie walutą w porównaniu do altów i w 2018 roku to pewnie na altach będzie się dało zarobić więcej niż na BTC. A gadanie o LN to wiesz gdzie
  • Odpowiedz
BTC staje się bezużyteczny? Cholera, niektórzy to się mocno zapędzili w 2 tygodnie korekty.


@kk_ll: A co zmienia cena?

którzy wykorzystują ostatnie momenty przed wprowadzeniem LN i tymczasową korektą.


Do LN jeszcze parę miesięcy. Pogadamy jak wyjdzie, jak na razie jest tylko hype i marzenia. LN sam w sobie nie jest idealny i ma dość dużo wad, już nie mogę się doczekać finalnej wersji. Będzie wielki zawód i winienie do okoła
  • Odpowiedz
@filip34: No to prawda, zanim LN zostanie zaadoptowany minie trochę czasu, myślę, że minimum rok. Niestety w takich biznesach jak krypto bezpieczeństwo klientów jest najważniejsze i zaimplementowanie tego trochę musi trwać. Już się nie mogę doczekać płaczu, że coinbase/Roger/Jihan opóźniaja rozwój BTC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz