Wpis z mikrobloga

@PozytywnyMirekDyskutant: Drop'y FPS - to jest laptop gamingowy - ASUS ROG G550 JK. Po aktualizacji Win 8.1 do Win 10 rozpoczęły się problemy z płynnością gier. GF experience optymalizuje grę na maksymalne detale, a w trakcie gry FPS ok 10-15. Zmniejszenie detali w trakcie gry nic nie daje. Sprawdzałem i nie ma opcji, aby w trakcie gry laptop korzystał z wbudowanej karty - wszystko idzie przez GeForce GTX850m. W panelu nVidia,
@tomek1988_pl: faktycznie ktoś mógłby go obejrzeć. Nie siedzę w tej branży już. Spotkałem się z opinią, że zaktualizowane win 8.1 do 10 jest inne niż świeża instalka (wiadomo, konfigi itd ale w sofcie niby też się różni).

Co mi przychodzi do głowy to inna wersja sterownika (panel nvidii to osobny program). Możesz jeszcze spróbować go odpalić bez dodatkowego softu (win+R, wklep msconfig i tam na pierwszej karcie wybierasz tryb diagnostyczny czy
@emdey: W panelu sterowania Nvidia jest opcja dodania uruchomienia gry z wybranym procesorem graficznym (pojawia się po włączeniu opcji w menu kontekstowym). Testowałem wszystko na DOTA, CS:Go, Fifa, Mortal Kombat X - wszędzie tak samo. Dziwne w tym wszystkim jest to, że panel Nvidia experience sam dobiera najwyższe ustawienia do gry (w trakcie testowania configu laptopa). Co jeszcze bardziej dziwne - CZASAMI laptop śmiga idealnie 50-80 FPS przy full detalach, 2-3
@PozytywnyMirekDyskutant: Dzięki wielkie za radę. Sprawdziłem to teraz. Powiedz mi czy uważasz, że możliwe jest, iż laptop po prostu się przegrzewa i dlatego zaczyna się drop FPS. Aktualna sytuacja - odpalam Mortal Kombat X - w tym trybie diagnostycznym. Minutę (dokładnie ok 65 sek rundy) wszystko śmiga idealnie. Druga runda i zaczynają się dropy. Tak samo było w trybie normalnym. Oczywiście chłodzenie słychać - chodzi dodatkowy wiatrak. Zmierzyłem temperaturę i w