Wpis z mikrobloga

Niestety, ale wygląda że mamy eskalacje jeśli chodzi o incydenty jakie mają miejsce w trakcie protestów. Co prawda cały czas patrząc na nagrania, ilość osób biorących udział w starciach, nie wygląda na bardzo liczną, ale za to mamy wzrost ilości zabitych do 10. Co gorsza pojawiają się informacje, że to teraz protestujący ostrzelali siły bezpieczeństwa zabijając i raniąc kilku funkcjonariuszy. Ostatnie informacje mówią, że są przypadki gdzie osoby ze służb bezpieczeństwa przechodzą na stronę protestujących. Jeśli to wszystko prawda to jesteśmy na prostej drodze do wariantu syryjskiego.


#iran #protestywiranie
Pobierz 60groszyzawpis - Niestety, ale wygląda że mamy eskalacje jeśli chodzi o incydenty jak...
źródło: comment_KZgP0xoh0CKNyQdI1WC8pgfCRZJTBvuh.jpg
  • 32
Drugą sprawą jest to, że jednak wybuchła wojna, czyli jest to wykonalne dla wywiadu


@papier96: A może przestawisz jakieś dowody na to że Wojnę w Syrii wywołało CIA. Wszystkie te teorie dotyczące arabskiej wiosny są naciągana szczególnie biorąc że w Egipcie obalono sojusznika USA i Izraela na jego miejsce dając fanatyka z bractwa która i tak został później obalony a stary reżim powrócił. Winne za wojenne domową w Syrii ponosi jedynie
@Zuben Uważam, że Stany Zjednoczone wykorzystały niezadowolenie wynikające z między innymi suszy. Jednocześnie nie neguję tutaj zbrodni których dopuścił się rząd w Damaszku. W ostatecznym rozrachunku zadyma w Syrii i Północnej Afryce nie wyszła nikomu na dobre
papier96 n Uważam, że Stany Zjednoczone wykorzystały niezadowolenie wynikające z między innymi suszy


@papier96: zareczam Ci że tu również wykorzystają jeśli będą mieć możliwość i sposobność tak jak Rosjanie wykorzystali swoją okazję i sposobność w Donbasie,
@Zuben: Żebyśmy się dobrze zrozumieli, nie uważam, że Stany Zjednoczone to źródło zła wszelakiego, że Islamska Republika Iranu to kraj dobrobytu i swobody, a pan Assad to miły wujaszek, który częstuje cukierkami dzieci na ulicy. Na myśli mam tylko to, że przez ostatnie dwadzieścia lat działalności Amerykanów na Bliskim Wschodzie nie udało im się stworzyć niczego dobrego i moja niechęć do rozdmuchiwania ognia w Iranie wynika z obawy rozbicia państwa na
@60groszyzawpis: Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego "wariant syryjski", czy to tylko wypokowe życzenia: "niech się coś dzieje!"?

Iran to duże, silne, stabilne państwo, o przyzwoitej-dobrej sytuacji gospodarczej, 90% to szyici. Jak na państwo z dominującym islamem, społeczeństwo bardzo wykształcone, nikomu tam do burd religijnych nie ciągnie, z roku na rok reformy coraz bardziej "luzują" model jaki wprowadzono po rewolucji. Jakim cudem miałby tam nastąpić totalny rozkład państwa i wojna domowa? Co
Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego "wariant syryjski"


@mrotiks: Wariant syryjski bardziej w sensie przebiegu wydarzeń i eskalacji, ale dobra, zdecydowanie za wcześnie żeby o tym mówić. Co prawda było dzisiaj kilka informacji, o tym że służby bezpieczeństwa przechodzą na stronę protestujących (a stąd chyba nie tak daleko żeby sprawy przybrały poważny obrót). Nie mniej teraz wiele wskazuje, że to były pobożne życzenia anty-irańskich aktywistów i takie wydarzenia nie miały za bardzo