Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, przeszukuje internety w celu znalezienia mieszkania które, chcę wziąć w kredyt. Lecz wszystkie oferty są od pośredników wszędzie widzę biuro nieruchomości które nakładają swoje prowizję. Czy macie jakieś rady jak szukać mieszkania? Chce kupić mieszkanie z rynku wtórnego nie od dewelopera. Olx czy aledrogo jest zdominowane przez biura, praktycznie 0 ogłoszeń prywatnych.
PS. Chętnie zasięgnę rad i opinii na temat kupna mieszkania, zaciągania kredytu jak i nawet samej lokalizacji, jakie miasto polecacie lub może małą mieścinę w sąsiedztwie dużych firm? Aktualnie mieszkam w #rzeszow ale tutaj stosunek ceny mieszkań do zarobków jest naprawdę niekorzystny, także śmiało mogę się spakować i ruszyć w świat.

  • 5
@xxforumowiczxx: Był jakiś mirek co kupował mieszkanie w 3 miesiące na kredyt we Wrocławiu. Parę protipów sprzedał. Generalnie poumawiał się z pośrednikami, aby mu trochę poopowiadali co i jak + rozglądał się cały czas. Później znalazł jakieś mieszkanie, a właściciel miał podpisaną umowę z pośrednikiem, że nie może sprzedać w ciągu 6msc. Podpisali umowę - najmu na 6msc (wliczona kasa już w cenę mieszkania), a później sprzedał bez pośrednika. Nie mam
@xxforumowiczxx: większość ofert jest od pośredników, ale na szczęście nie wszystkie. Da się znaleźć bezpośrednie oferty, ale wymaga to czasu i regularności w sprawdzaniu różnych stron równolegle (adresowo.pl, gratka, domiporta, gumtree, otodom itd.) - przydatne jest ustawienie na nich konkretnych filtrów wyszukiwania (widełki cenowe, ilość pokoi itd..), tak, aby w wolnej chwili kliknąć raz i po prostu zerknąć czy coś nowego się pojawiło, chociaż w Twoim przypadku, skoro nie jesteś pewny