Wpis z mikrobloga

Z klasycznych RPG-ów grałem tylko w Neverwinter Nights z dodatkami (propsuję) i czyste Neverwinter Nights 2 (hejtuję). Mam teraz czas i chęci, żeby ograć maksymalnie dwa tytuły. Co powinienem wybrać? Najlepiej by było, gdybyście w głosowaniu uwzględnili też to, jak dany tytuł się zestarzał.

#steam #gry #rpg

Najlepszy klasyczny RPG z niżej wymienionych to:

  • Baldur's Gate: Enhanced Edition 4.6% (3)
  • Baldur's Gate II: Enhanced Edition 18.5% (12)
  • Fallout 10.8% (7)
  • Fallout 2 36.9% (24)
  • Icewind Dale: Enhanced Edition 6.2% (4)
  • Planescape: Torment: Enhanced Edition 23.1% (15)

Oddanych głosów: 65

  • 9
  • Odpowiedz
@Elodin: Każda z tych gier to obowiązkowy klasyk dla fana RPG. Grałem we wszystkie i każda jest zajbista, ale w pamięć chyba najbardziej zapada Planescape.
  • Odpowiedz
@Elodin: Jeśli by cię interesowały klimaty steampunkowe to jeszcze dodałbym inny klasyk-Arcanum
Tak się składa, że obecnie na przecenie na GOGu i Steamie

Z nowych tytułów w stylu starych rpgów to warto wspomnieć o Age of decadence, jeszcze nie grałem (kupiłem parę miesięcy temu i nie znalazłem czasu żeby przysiąść do gry), ale ma bardzo dobre opinie, ponoć mocno nastawiona na fabułę, którą można przechodzić na wiele różnych sposobów [
  • Odpowiedz
@Elodin: Tak naprawdę masz tylko cztery tytuły na tej liście, chyba że chcesz zacząć rozgrywkę od sequelu, czego nie polecam. Przy Wrotach Baldurach zwłaszcza, jako że historia jest kontynuacją pierwszej części. Fallout 2 może nie kontynuuje historii poprzednika, ale jest trochę odniesień i easter egg'ów; szkoda byłoby to stracić.

Sam polecałbym Planescape: Torment; ma znakomitą, subiektywnie najlepszą fabułę i wspaniały, surrealistyczny świat.
  • Odpowiedz