Wpis z mikrobloga

#gearbest ma zwracać naliczony VAT przy przesyłkach rejestrowanych. Jak zwykle zalecamy traktować tą wiadomość ostrożnie(dopóki ktoś rzeczywiście nie dostanie takiego zwrotu).

Due to the temporary closure of DPD Logistics, Gearbest decided to provide a full customs compensation policy to customers who have generated customs fee using ‘Registered Air Mail’ logistic .

Please contact Gearbest customer service, and provide your proof of customs fee payment, verified by the support department to deal with the compensation matters.


For more details, please feel free to contact our Support Team
  • 32
  • Odpowiedz
U mnie 100% telefonów ląduje na vacie. Dlatego kupuję już tylko z zabezpieczeniem przed VAT lub zmniejszające ryzyko.
Znajomemu wczoraj mimix 2 ovatovali. DHL z dodatkowym rachunkiem na 4 stówki przywiózł.
Tyle że zapłacił 30$ ubezpieczenia, więc pewnie oddają.
  • Odpowiedz
Znajomemu wczoraj mimix 2 ovatovali. DHL z dodatkowym rachunkiem na 4 stówki przywiózł.

Tyle że zapłacił 30$ ubezpieczenia, więc pewnie oddają.


@Igor_x: ale to w #lightinthebox

@cebula_online: nie chce nic mówić, ale... ktoś tu pisał, że PriorityLine wstrzymane na czas swiątecznego bumu a tu raczej zanosi sie na dłuższą przerwę
  • Odpowiedz
@cebula_online spoko, szkoda tylko że nie wiadomo jaki procent wszystkich paczek to telefony czy tam netbooki czyli ogólnie droższa elektronika. Ja osobiście w alipaczka.pl śledzę wszystko co da się śledzić, czy to telefon czy szkła do niego.
  • Odpowiedz
10% nie jest liczbą obliczoną na podstawie naszych paczek, ponieważ na pewno nie byłaby to reprezentatywna próba statystyczna. Dane pochodzą od Alipaczki, który ma dostęp do dużej ilości danych ;-)


@cebula_online:

swietnie, to akurat moje paczki robia te 90% niezatrzymywanych przez UC ;)

  • Odpowiedz