Wpis z mikrobloga

Chciałem to zrobić po cichu, ale kilka osób poprosiło żebym to nagłośnił, więc tak też czynię.

3 miesiące temu wrzuciłem na mirko pytanie czy ma ktoś uszkodzone Vaio do sprzedania, konretny model, bo potrzebowałem takiej małej matrycy LCD. Odezwał się @PeknietyJez że ma taki komputer po zalaniu, gdzie matryca jest sprawna. Umówiliśmy się na 100 zł za to, przelew wykonałem, matrycy się nie doczekałem. Tego samego dnia chłopak zniknął, przestał po prostu odpisywać i udzielać się na wykopie.

100 zł to nie majątek, ale jak by nie było oszust grasuje na wypoku, a tak być nie powinno (pewnie założył sobie drugie konto). Może ktoś ma namiar na niego? Ja mam tylko numer konta który mi podał: 91 1750 0009 0000 0000 3475 7728 i nazwisko które pewnie jest lipne: Michał Frankowski.

Świąt mu nie #!$%@?ę, ale już po poświęcę kilka godzin i zgłoszę oszustwo na policji, a co mi tam!

W załączniku końcówka rozmowy mojej z @PeknietyJez

#oszukujo #gownowpis #afera #wykop
lutecki - Chciałem to zrobić po cichu, ale kilka osób poprosiło żebym to nagłośnił, w...

źródło: comment_i6KtIwtWk1fcmSJNn9xOb8DhGZxlkAu6.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@lutecki

To, że podał Ci lipne dane to nic, nr konta zgodnie z polskimi przepisami musi do kogoś należeć, nie można otworzyć konta bankowego anonimowo w Polsce, wiec te konto należy do niego, albo kogoś z kim działał. Wystarczy udać się do banku, a gdy Ci odmówią udzielenia informacji zasłaniając się tajemnicą bankową to idź na policje, na ich wniosek bank im udzieli informacji. Także będziesz znał posiadacza konta na który wpłynął
  • Odpowiedz
@chudy_byk2: haha, czyli dalej działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chcesz się dołączyć do sprawy udupienia go? W sumie to już podchodzi pod wyłudzenie/kradzież bo przekroczył magiczną granicę
  • Odpowiedz