Wpis z mikrobloga

#audio #pcmasterrace

Moi drodzy. Szukam głośników do kompa. Celuję w coś za około 600zł. Ktoś może coś polecić (zarówno z 2.1 jak i 2.0)? Póki co na oku mam dwa modele: Harman Kardon Soundstick III albo Edifier R1600TIII.
Na HK choruję od dawien dawna. Co do tych "Edifajerów" to nie wiem czy zestaw bez osobnego suba da radę wyciągnąć fajnie niskie tony, ale jak to mówi młodzież "YOLO". Może ktoś ma doświadczenie z jakimiś innym fajnym zestawem?

PS. Jeśli masz zamiar polecić coś w stylu logitech albo creative to idź usuń konto.
  • 13
@Variacik kumpel ma edifiery 2.1 i grają całkiem spoko a nie słyszałem jak grają bardzo głośno. Za 600zl może uda się kupić jakiś wzmacniacz i kolumny do tego. Ja na takim zestawie lecę już od dawna i zapomniałem o istnieniu głośników typowo komputerowych
Edifier R1600TIII


@Variacik: mam R1700bt, jestem więcej niż zadowolony. Wyglądają naprawdę zajebiście, jakość dźwięku bardzo dobra, nie jestem jakimś audiofilem więc nie rozpiszę się na ten temat, ale w mojej ocenie grają bardzo czysto, świetnie są odwzorowane wysokie tony, w dolnych partiach też nie zauważyłem żeby czegoś brakowało
@Variacik do 600 zł solo 7c będą spoko ale muszą stać na stendach z 2m jedna od drugiej. Można też coś z używanych kolumn i wzmacniacza dobrać. Z jbl bym w lsr studyjne poleciał ale fostex też robi fajne monitory. Ja sam lecę na starych studyjnych 43 + studyjną końcówka + jbl m-patch jako potencjometr i selektor źródeł.