Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Uszkodziły mnie się słuchawki, takie nauszne, typ "no gadaj czego chcesz, jakżeś mi już przerwał". Niestety, w dość nieszczęśliwym miejscu, bo zaraz przy złączu typu jack 3,5mm. No i zostałem z urwanym kablem dwużyłkowym, gdzie w każdym z nich jest po dwie nitki przewodu, opis w spoilerze.


Próba łączenia z innymi przewodami typu jack spełzają na niczym, nic nie słychać. Lutowanie też nie pomaga.
Ergo - wymiękam.
Czy zna zatem ktoś jakiegoś serwisanta w #krakow, co by mi polutował te druty?
#elektronika #druty #sluchawki #elektrykapradnietyka
SPGM1903 - Uszkodziły mnie się słuchawki, takie nauszne, typ "no gadaj czego chcesz, ...

źródło: comment_j7f4T55p3X7HAaNncZv1CrgaaXkuEARB.jpg

Pobierz
  • 11
@SPGM1903: Z tego co w Krakowie znam to wymianą kabli i jacków zajmuje się Chickenek z forum mp3store, a stacjonarnie Protone Audio na Długiej (kiedyś Amperek), ale tam podobno dość długo schodzi z naprawami.

Ewentualnie jak ogarniasz lutowanie to na wspomnianym forum był gdzieś tutorial do rejackingu w .docu
@03lve37912: Tak jak pisałem wyżej, łączyłem i lutowałem kable wedle kolorów instruując się co jest czym. Bez efektu. Więc może z racji tego, że te przewody są kolorowe, a nie metalowe w kolorowej osłonce, to zastosowany został inny materiał.
@fredzel: zajrzę do nich w wolnej chwili i zapytam co jest na rzeczy. Spojrzę też na forum. Dzięki!