Wpis z mikrobloga

@Akke: Klasa StudentInfo. W niej: nazwisko, tabela pięcioelementowa na oceny, średnia. Wczytujesz a pliku, uzupełniasz nazwisko i tabelę ocen dla każdego studenta. Trzymasz te wszystkie StudentInfo w jakiejś kolekcji. Ciśniesz for each, obliczasz i uzupełniasz średnią. Potem sortujesz według nazwisk (albo już wcześniej w sumie). Potem albo drugi for each i wypisuejsz oceny albo robisz to w poprzednim foreachu zaraz po obliczeniu średnich.
@Akke:
nieco zależy to od struktury w pliku (jakie informacje są)
ale z grubsza
no co musi mieć klasa StudentInfo?
imię naziwsko i listę obiektów typu Przedmiot oraz metodę wyliczSrednia()
klasa Przedmiot winna zawierać nazwę przedmiotu i ocenę

proste jak konstrukcja cepa

bierzesz plik, otwierasz, bierzesz pierwszeg studenta i wypełniasz pola klasy
imię
nazwisko
i póżniej tworzysz dla niego listę przedmiotów: przemidot 1 - ocena
przedmiot 2 - ocena
przedmiot 3
@Akke: do konstruktora możesz przekazać plik z danymi, klasa miałaby za zadanie operowanie na danych z pliku (pewnie po wcześniejszym zaimportowaniu danych z pliku do jakiejś listy), obiektem byłby określony w konstruktorze zbiór danych
@Akke: no to nie musisz tworzyć przedmiotów
całe info trzymasz w klasie StudentInfo
pola:
nazwaStudenta
listaOcen[]
i dwie metody:
wczytajstudentów (tu obsługa pliku)
policzśrednią(tu proste wyliczenie średnie)

cała reszta to wyświetlanie i posrtowanie
@Akke: UserInfo może zawierać pola typu: lastname i ratings, gdzie ratings to mapa (nazwa przedmiotu -> ocena). Oceny do poszczególnych przedmiotów możesz dodawać robiąc metodą która przyjmuje całą mapę lub pojedyncze przedmioty. Dodatkowo powinieneś zrobić metodę getAverageRating, która zwróci średnią ocen studenta.
To taki na szybko mój przykład co tam może być.
@Akke: @TwojStaryToKorniszon: osobiście ja bym to rozbił na dwie klasy - jedna StudentInfo, a druga implementująca odpowiedni interfejs od enumatora(nie siedzę w cpp to nie wiem jaki to dokładnie) i trzymająca tam kolekcję tych studentów wraz z metodą do ładowania ich