Wpis z mikrobloga

Mija pierwszy miesiąc bez cukru. Zero słodzonych napojów, soków, batonów, ciastek, pączków, czekolad. Nie słodzę nawet herbaty. Z 2-3 razy dorzuciłem do jakiegoś jedzenia łyżkę miodu. Chyba nigdy nie czułem się lepiej. Serio, polecam taki detoks. W sobotę jadłem jabłko i było tak słodkie, że nie dałem rady skończyć xD BF już poniżej 15%. Jedziemy dalej!
#mikrokoksy #dieta
  • 35
  • Odpowiedz
  • 0
@Mayki44

Poprawiła się cera na twarzy? Czasami robię sobie tydzień bez cukru i wtedy normalnie skóra jak u niemowlaka. Ale potem znowu zaczynam jeść cukier i klapa..
  • Odpowiedz
@WTFonion: Nie zaobserwowałem. Natomiast przez pierwsze dni czułem się osłabiony, jakby mi paliwa zabrakło. Ale to miało też związek z tym, że byłem "uzalezniony" od napojów energetycznych.
  • Odpowiedz
Trochę się boję świątecznego spuszczenia z tonu.


@Mayki44: I słusznie, bo organizm pozbawiony cukru zareaguje wzrostem wagi, nieadekwatnym do ilości spożytych słodyczy.( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Mayki44: Jechałem pół roku na takiej diecie, ok. 50g węglowodanów dziennie czasami zupełnie OFF od carbo. Jeśli chodzi o gubienie wagi to dieta bardzo na plus, aczkolwiek na tym zupełnie mi nie zależało. Dużą część diety oparłem na jajkach (o których nawiasem mówiąc dużo się pisze, że poprawiają pracę mózgu) i teraz pytanie czy ta niby "lepsza" praca mózgu to było placebo czy zasługa diety. Ja myślę, że było to
  • Odpowiedz
Ja mam delirkę jak nie zjem niczego słodkiego


@ToSemJa89: proponuje zatem sobie zrobic zatem krzywa cukrowa i insulinowa. pewnie masz cukier mega wysoki a pozniej mega niskie spadki.
  • Odpowiedz
@Dr_Manhattan: jaja to duzo choliny, ktora moze poprawic prace mozgu. Jednak dieta o ktorej mowisz to jest LCHF jezeli byles w miare aktywny w tym czasie to nawet keto. Twoj organizm przestawil sie z uzywania energii z weglowodanow/glukozy na ciala ketonowe, ktore to naparwde poprawia jakosc pracy mozgu - myslenie jest jaśniejsze, brak tzw brain fog itp itd
  • Odpowiedz
@Mayki44 niech moc będzie z nami bo też planuję nie uciekać przed cukrem przez święta. Jedno jest pewne, tydzień przed sylwestrem będzie ciężki
@GoSiulKa e tam, woda się zatrzyma. Jak hormony spoko to po kilku dniach nie będzie pp niej śladu :)
  • Odpowiedz
przede wszystkim z nadwyżki kalorycznej i w następnej kolejności od węglowodanów


@Dr_Manhattan: pierwsza część jest prawdą, druga już niekoniecznie

i teraz pytanie czy ta niby "lepsza" praca mózgu to było placebo czy zasługa diety


Mózg działa dużo lepiej na ketonach niż na glukozie, to akurat prawda.
  • Odpowiedz
@Dr_Manhattan: Tak, nawet jest to potwierdzone badaniami
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19212822

Mental aspects of HRQOL improved more in #!$%@? following an LCKD than an LFD, possibly resulting from the LCKD's composition, lack of explicit energy restriction, higher levels of satiety or metabolic effects.

Ponadto spekuluje sie, ze lepsze samopoczucie moze wynikac z podwyzszonej produkcji katecholamin, to tez by wyjasnialo dlaczego czesc osob zle sie czuje na keto, poprostu nie kazdy dobrze sie czuje
  • Odpowiedz