Wpis z mikrobloga

Mircy, mam dosyć ciekawe zagadnienie. Laptop Lenovo, odłączony dysk, podłaczony pod stacjonarke, zgrane pliki. Dysk z powrotem do laptopa, instalacja win10, usuniecie partycji, utworzenie nowych, format partycji, instalacja win10 na czysto. Win10 zainstalowany, wyjecie dysku, podłączenie pod stacjonarke, zgranie plikow, podlaczenie dysku do laptopa -> Plików nie ma, nie zajmują miejsca.
Podłączenie dysku z laptopa ponownie pod stacjonarke, podczas włączenia komputera odpala się "Scanning and repairing drive" i pliki są widoczne.
Biorę po 100 punków z każdej drużyny. Szalona sytuacja, pomysły?
#windows10 #informatyka #hardware #windows
  • 6
@Fazzy: Nie możesz od tak przenieść dysku z windą z laptopa do komputera bo nie zadziała bo musisz na czysto zainstalować windę.( ͡° ʖ̯ ͡°)Chytre Chińczyki
@Shqip: Nie róbcie ze mnie debila xDD
1. HD Tune - dyski sprawne
2. Ze sterownikami wszystko ok, zapewniam
3. Chkdsk /f - nie pomaga
4. sfc /scannow - nie pomaga
5. Sprawdzanie dysku we Właściwiości - Narzędzia - Sprawdz, brak efektu
6. Właściciel jak i uprawnienia przyznane dla "wszyscy" i "uwierzytelnieni użytkownicy"
7. Cmd - komenda DIR również nie widzi plików
Jak wymusić sprawdzanie/naprawianie dysku przy włączaniu komputera na win10?
hmmm jak dla mnie to milion możliwości, spróbuj może sprawdzić czy można dograć teraz kolejne pliki na dysk ze stacjonarki? czy windows działa prawidłowo? czy próbowałeś przesłać dane po sieci domowej? czy zainstalowały się aktualizacje systemowe? posprawdzaj, mi to wygląda na autoryzację plików przez system,ale na 100% ci nie powiem....
@beatawoz zadała dobre pytania. Dodatkowo znajomy "co się zna" też mówił, że by stawiał na autoryzację i kazał podpytać: zastosowałes format exfat czy ntfs? win wcześniej normalnie działał?