Wpis z mikrobloga

na pewno ktoś z was zna się na #telewizory #rtv #elektronika i ich montażu, ja nie znam się wcale, od długiego czasu nie mam w domu telewizora. i postanowiłem jednak mieć żeby #netflix wygodnie oglądać. mój problem jest taki, że nie wiem jak zamontować telewizor i jaki telewizor kupić. #samsung UE49MU6472 ? jaki rodzaj wieszaka wybrać? ściana boczna ma 115cm szerokości ale telewizor ma być przekręcony tak aby znajdować się w rogu, wyprowadziłem na drugiej ścianie gniazdka żeby kable elegancko za nim schować. Opowie mi ktoś z doświadczeniem jak się za to zabrać ?
cube - na pewno ktoś z was zna się na #telewizory #rtv #elektronika i ich montażu, ja...

źródło: comment_FrAwVaTNWEE1VDi6HfNzG0lo8yZt8LKK.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: zastanawiam się też jak dobrać wielkość tv ? sugerując się długością tej krótszej ściany ?tzn 115 cm - czyli jakieś 49 cali ? oraz - dlaczego nie samsung ? to może #lg ? jakoś "ufam" tylko tym dwóm markom
  • Odpowiedz
@MisiuMisiu: pierwszy samsung 6-7 lat temu, skończyła się gwara i po pół roku padło podświetlenie matrycy, telewizor za 8tys na złom. Drugi kupiony po nim- nowoczesny smart tv a ostatnio nawet była wymuszona aktualizacja i usunęli z niego youtube. Taki smart... a, no i po gwarancji tez i zaczynaja się dziwne paski i odbarwienia na matrycy. Nigdy więcej samsunga. Jak już to lg.
  • Odpowiedz
@cube: Jako elektronik zajmuję się czasami naprawiami tv znajomych. Odradzam samsunga i LG. Po prostu padaka straszna. Już lepiej Sony. A według mnie najlepiej jakiegoś Panasonica za ~2200-3000zł ale bez uber smart tv, tylko kup se pan jakiegoś takiego media boxa - mini pc
  • Odpowiedz
@cube: i szczerze ja mam lg 49 za 2500 z promocji 4K smarty HDR itd itp , działanie tv zajebiste i ten ich smart, dźwięk super ale obraz.... myślałem ze będzie coś lepszego. Kupiłbym panasonica teraz
  • Odpowiedz
@quarox: jedne mają lepsze drugie gorsze i się chwalą jakie to smart srart jest. TV media box i załatwione wszystko, podpinasz bezprzewodową klawiaturę z gładzikiem i gotowe.
  • Odpowiedz
@cube: nie słuchaj tych ludzi co odradzają samsunga, pewnie oglądają netfliksa na laptopie, kupiłem ponad rok temu smart tv samsunga i w przeciwieństwie do nich mogę oglądać netfliksa i YouTube na dużym ekranie za pomocą jednego pilota, bez kabli, przejściówek i problemów
  • Odpowiedz
@darkelf: tak jak na kazdym obecnie sprzedawanym tv... Tylko awaryjnosc i serwis to juz inna bajka

@cube: chlooie masz cala sciane na tv a ty chcesz go w kat #!$%@?. Oo pierwsze w tym rozwiazaniu tyko matryca IPS bo ma dobre katy widzenia. Jak kupisz cos na VA to beda odbarwienia itd bo bedziesz ood duzym katem ogldac.

Po drugie zastanow sie jak gorace powietrze z kaloryfera wplynie
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Dziwne miejsce na telewizor, obok masz piękną ścianę która aż się prosi o TV. No ale zakładam że rozkład pomieszczenia na to nie pozwala ;).

Jeśli chodzi o telewizor to mogę polecić ten model: http://www.samsung.com/pl/tvs/uhd-ku6072/UE50KU6072UXXH/. Do filmów, NC+, grania w gierki na PC sprawdza się się bardzo dobrze. Minusem jest dźwięk (jako odtwarzacz głośniej muzyki na imprezie nie sprawdza się, do oglądania jest ok, ale polecam coś zewnętrznego) i
  • Odpowiedz
@Singularity00: @deny06: obracanie kanapy nie bardzo, teraz mam tam fajną przestrzeń, obracając kanapę zagracę salon. telewizor przez 99% czasu będzie wyłączony, nie mamy nawet źródła sygnału żadnego, to będzie tylko i wyłącznie netflix/youtube/upcgo/ps4 - stąd mój pomysł na telewizor w rogu. na szarej ścianie obecnie rzucam projektorem i tak chyba zostanie - jedyne co dodam to wysuwane z sufitu tło - projektor jest jednak niewygodny a czasem chciałbym
  • Odpowiedz
@cube: tv w rogu to głupota mając taką ścianę fajną i pustą.
jak ni9e możesz na stałe to obracaj kanapę na czas oglądania ale ja bym to przemeblował raz a konkretnie z kanapą na wprost tej szarej ściany. Wrzuciłeś słabe foto wiec cięźko coś doradzić więcej, jakbyś dodał wiecej to można by pokombinować coś :D
  • Odpowiedz