Wpis z mikrobloga

@BrzydkiBurak: o ile readonly/offline.
Jak będzie wpięty w sieć i każdy będzie miał uprawnienia zapisu nie daj panie wpadnie Ci na dowolnej maszynie Ransomware i w kilka sekund wszystkie zasoby sieciowe mogą być zakodowane.

Osobiście wszystkie ważne pliki wrzucam dodatkowo w chmurę z której żaden klucz API nie ma uprawnień kasowania. S3->Glacier/B2 ( wcześniej szyfrowane lokalnie ). Kilkanaście dolarów miesięcznie, a nie daj panie nawet wpadnie CBŚ za fejkowe zdjęcia nietoperzy
@JRtI: offline w sejfie co jakis czas wsadzajac kabelek przez otwarte drzwiczki / caly dzien #!$%@? wiertarka do podlogi i sciany nikt mi tego nie wyniesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

na chmury nie mam lacza. mam 3mbps uploadu i nawet czarodzieje z @Robbo_Multimedia powiedzieli ze nie maja mnie w zasiegu...
@BrzydkiBurak: Jeśli odpuścisz podłączanie po USB, to taniej wychodzi coś na bazie "media PC" + FreeNAS BSD. Tylko trzeba by chwilę poszukać obudowy, gdzie upchniesz dość dysków.

I pod żadnym pozorem nie kupuj Thecusa, szajs jakich mało.

A jeszcze taka sprawa... znajomy kiedyś podobnie kombinował i skończyło się na tym, że sejf musiał być otwarty cały czas bo się sprzęt przegrzewał. Sejfy, generalnie, mają słabą wentylację ;-)
@Vasek: kupilem parke WD80EFZX w gotowym komplecie z pudelkiem. przy okazji dobrego rabatu zabralem dodatkowo dwie parki WD30EFRX do komputerowania. dzis od rana wszystko zajebiscie smiga i mieli pliczki ()