Wpis z mikrobloga

@bastek66: ale pojedynczy A-wing samotnie #!$%@? Egzekutora w VI części jest spoczko? XD
albo 8 latek w pojedynkę rozjebujący Lucrehulka w I epizodzie też spoko? XD
No to może wieśniak z zadupia w zewnętrznych rubieżach wsiada pierwszy raz do X winga i #!$%@? owoc 19 lat pracy milionów istot? xD też kretyńskie?
  • Odpowiedz
@bastek66: a może, nie?

chodziło w całej scenie o akt poświęcenia, odwagi nie o jako takie strategiczne czy logiczne posunięcia. Zbyt dosłownie bierzecie te filmy a zwłaszcza nową trylogię. Szukacie jakiś praw fizyki w świecie który zaprzecza im w samej swojej definicji - fantastyki. Może lepiej oglądać Grawitacje albo Marsjanina(świetne filmy) niż męczyć się z kinem którego się nie rozumie?
  • Odpowiedz
też kretyńskie?


@Szumny: tak.

Swoja drogą filmu nie widziałem, ale jeżeli to jest tak, ze po prostu się wbili w statki w nadświetlnej, to pytanie poważne jest, czemu rebelia nie stosowała tego pierdylion razy. Ja rozumiem, ze oni bardziej "run to fight another day" ale jak Gwiazda Śmierci miała ich prawie na radarze, to KTOŚ mógłby powiedzieć "ok chłopaki, to moja kolej, TORA TORA" i wbić się w rdzeń.
Te nowe star łarsy mam wrażenie kompletnie nie ogarniają rule of cool. Vader zatrzymał pociski ręką, ale to był a) Vader b) było to raz i nigdzie indziej się nie pojawiało c) była to szybka scena. PM otwiera sie wiszącym sobie radośnie w powietrzu strzałem z plazmy i jest jak wielki kołek w dupie. JAK? Dlaczego nikt inny nie miał takiej mocy, jak mógł się dać
  • Odpowiedz
@bastek66: no i są ale ich kompletnie nie dostrzegasz bo szukasz odniesień które są niezasadne i nie pasują do tego uniwersum.

@Naxster: nie znam się to się wypowiem co?
stosowała w EU tora tora kilka razy. Jedne przykład podałem z VI epizodu. Atak na 1 gwiazdę śmierci też był jednym wielkim tora tora. Gdybyś uważnie oglądał Łotra i znał sagę to byś o tym wiedział ¯\_(ツ)_/¯

Skąd wiesz że nikt inny nie miał takiej mocy? Zresztą, nie rozumiecie koncepcji mocy. To nie jest coś co pozwala ci levelować i wbijać kolejne skille tylko to jest energia która łączy wszystkie żyjące istoty co to oznacza wg. scenarzystów, Lukasa, samych aktorów? Że mistrz tej sztuki może robić właściwie co chce. Nie ma
  • Odpowiedz
no i są ale ich kompletnie nie dostrzegasz bo szukasz odniesień które są niezasadne i nie pasują do tego uniwersum.

@Szumny: JAK NIE PASUJĄ? Skoro można z nadświetlną kamikazować w kosmosie to czemu nie rozwalili tak pierwszej Death Star?
  • Odpowiedz
le pojedynczy A-wing samotnie #!$%@? Egzekutora w VI części jest spoczko? XD


@Szumny: musiałem sobie odnowić na yt żeby ogarnać

Nie egzekutora tylko Super Stardestroyera i tak, to było semi-sensowne. Najpierw inne jednostki #!$%@?ły jego generator tarcz DLA MOSTKA (tlyko jego) a potem sie statek wbił w niego. Statek nie eksplodował ani nic, stracił panowanie. Pewnie gdyby był w kosmosie jakieś inne miejsce przejęłoby sterowanie i statek by
  • Odpowiedz
stosowała w EU tora tora kilka razy.


@Szumny: ty #!$%@? umiesz czytać czy jakoś nie bardzo? Stosowała atak poprzez przebicie się w nadświetlnej? Tylko ujebujesz własny argument, bo stosowali ataki samobójcze (acz nie w domyśle samobójcze, Atak na GŚ to była bardzo niebezpieczna akcja, rozwalanie SSD było kiedy gość był trafiony i i tak by się rozbił) wiec czemu te mało skuteczne?

Limitem jest wyobraźnia.

dlatego są powszechne ruchy jak przenoszenie rzeczy telekinezą czy
  • Odpowiedz
@Szumny: A teraz powiedz co Imperium by powstrzymywało przed użyciem statków w nadświetlnej do niszczenia rebelii czy też całych planet? Oni nie mają problemu z ilością statków.
  • Odpowiedz
Zbyt dosłownie bierzecie te filmy a zwłaszcza nową trylogię. Szukacie jakiś praw fizyki w świecie który zaprzecza im w samej swojej definicji


@Szumny: To się nazywa rule of cool i działa podobnie do niektórych zasad designu.
Jeżlei użytkownik więcej niż 5 sek szuka przycisku to twój design jest #!$%@?. Nie ma znaczenia, że siedziałeś nad nim 5h, że jest na nowych technologiach i fajnie się skaluje na telefonach. Jest #!$%@?.
  • Odpowiedz
@bastek66: możemy iść dalej, nie ma problemu dla Imperium by zbudować bezzałogowe duże statki, służące za pociski niszczące.
Tańsze i skuteczniejsze od Gwiazdy, mniej załogi potrzebne. Nawet straszniejsze bo nie zauważysz ataku. Siu i nie ma.
  • Odpowiedz
  • 0
@Szumny mnie tam wkurza to że Rey lata sokołem niczym najlepsi piloci. U Anakina i Luka da się to wytłumaczyć tym że obaj latali już w statkach na swoich planetach, a Luke był jednym z lepszych na Tatooine
  • Odpowiedz
@bastek66: dlaczego mieliby to robić skoro mają inne narzędzia do takich celów które nie uwzględniają bezsensownych strat.

@Naxster: jest jeszcze coś takiego jak gust który jest subiektywny. Brzmisz strasznie bezkompromisowo. Ciekawe.

@Tratak: nie wiemy czy nigdy nie latała na Jakku. Sporo grzebałą przy statkach może w tedy się nauczyła. A może latanie wcale nie jest takie trudne?
  • Odpowiedz
  • 0
@Szumny też racja, nie wiadomo czy nie latała wcześniej, stawiam że wcześniej nie latała.
Może w IX zostanie to wytłumaczone. Ale i tak dalej mi się niechce wierzyć że rodzice Rey byli menelami.
  • Odpowiedz
dlaczego mieliby to robić skoro mają inne narzędzia do takich celów które nie uwzględniają bezsensownych strat.

@Szumny: Po co budować Death star skoro można #!$%@?ć statek w planetę? Kasy i surowców mają w cholerę więc na pewno wychodzi taniej niż DS.

Tak w ogóle - po co budować flotę skoro #!$%@? rebelia może ją tak łatwo #!$%@?ć.

CZY TY NIE ROZUMIESZ ŻE TA SCENA ZABIJA SENS GWIEZDNYCH WOJEN?
  • Odpowiedz