Wpis z mikrobloga

Skarpety z wełny merino (merynosa). Konkretnie czy ktoś używał w zimie w temperaturach po -10 albo i mniejszych w butach turystycznych całorocznych? Dają rade i jest jakikolwiek komfort termiczny? W zwykłych skarpetach, trochę grubszych dało rade przy -25, ale komfortu nie było żadnego...

Wydawać kupę hajsów na zimowe buty turystyczne mi się nie widzi. Chyba, że ktoś może coś powiedzieć o Dechatlonowych za ~200zł.
#turystyka #gory
  • 9
  • Odpowiedz
Jesli but wody nie pusci to bedzie ok... ja uzywam w lecie smartwool phd lightcrew a w zimie phd midiumcrew... hevy nugdy nie zalozylem i nie marzne dopóki idziesz oczywiscie na postojach to różnie bywa. Ale grunt zeby but topiacego sie sniegu nie puscil
  • Odpowiedz
@booolooo: Bridgedale Woolfusion (chyba Summit, w każdym razie zwykła wełna, nie merynosy) u mnie dają radę, sprawdzane do -15 ze zwykłymi butami z bez ocieplenia, tylko gruba skóra + podszewka, chociaż tak jak u weiro71, jak się na dłużej stanie to zaczyna się robić chłodno.
Z merynosem powinno być chyba lepiej?
  • Odpowiedz
@weiro71: @Tajch: Dzięki. Raczej zainwestuje w smartwool phd midiumcrew. Gdzie je kupowałeś?

Topniejący śnieg, no właśnie. 4-5h buty dają radę. Dalej już niestety mokro się robi. Ale w taką pogodę (okolice 0) to jakoś specjalnie zimno nie jest.
  • Odpowiedz
@booolooo: Wróciłem do domu i sprawdziłem co ja tam jeszcze mam - no i mam jednak skarpety z merynosami :)
Z wyglądu to Lorpen T3MMN MIDWEIGHT HIKER - na podstawie strony polarsportu, pasuje wzorek. I te grzeją nieźle, tak do -5, może -10 dają radę nawet w bezruchu, ale poniżej to już kiedy trzeba postać dłużej niż pół godziny to zaczyna się marznięcie w stopy. Jedyna wada, że dość szybko się
  • Odpowiedz
@booolooo ja chodze w full skorach caly rok i tak jak pisał @Artisanol ze w tych temp. Snieg nie topnieje, to mi jednak jak brodze w śniegu to w okolicach podbicia topi sie snieg pod wplywem temp. stopy... natluszczam buty tluszczem z norek Terrago polecam... a skarpety w dobrej promce w polarsporcie ;) inwestuj w opcje phd nie pożałujesz
  • Odpowiedz
@weiro71: Musze wyprobowac tluszcz. Mam chyba skore nubuk i ipregnacja na mokro czy tez nikwaxem na sucho nie daje za wiele. 3-4h i przemakaja w mokrym sniegu. W mrozie mam tak samo jak napisales.

@Artisanol: @Tajch: Rozejrze sie zatem za Smartwool phd w wersji heavy. Mam nadzieje, ze nie beda za grube bo but jest dopasowany pod srednia skarpete...
  • Odpowiedz
@booolooo poczytaj o impregnacji tłuszczowej. Olej do skór, tłuszcz, pasta woskowa. Na szwy terpentyna z woskiem pszczelim w stosunku 10:1. Nubuk przestanie być ładny i mocno sciemnieje, ale działa.
  • Odpowiedz
@booolooo preparat o którym napisalem jest sprawdzony choc czasami trudno dostepny... no i licz sie z tym co napisał Artisanol kolor butow bardzo sciemnieje i trochę sie zlicuje ale.to tylko estetyka nie ma porownania w pancernosci to natryskiwa ia na mokro nickwaxa ;)
  • Odpowiedz