Wpis z mikrobloga

11.11 kupiłem sobie #xiaomi Note 4 na #gearbest , dokładnie tego:
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_701790.html

numer paczki , 16 listopada nadana za pomoca #dpduk2, #priorityline i od tego czasu cisza.

Jest już 14.12 i zastanawiam się co z paką (inne z tego okresu albo odebrane, albo tracking informuje ze już są w Polsce).
Nasmarowałem do gearbest ticketa, rozmawiamy. Ostatnia wiadomość od nich to:
"Thank you for contacting Gearbest.
We would start a claim for the package with the carrier and the carrier would trace your package from their end.
We would take further action for you when we have the result.
The processing time varies and in this period we can do nothing but wait for the result.
As the claim would go on, would you mind giving the package 7-10 business days for the arrival?
Thanks for your patience and understanding in this matter.
Best Regards
Sally"

Warto czekać?
Co jak minie te 7 - 10 dni. Na Aliexpress mam wyraźny guzik do refunda. Jak tu wygląda proces odwoławczy i zwrot kasy? Ktoś miał podobny przypadek?
  • 23
Warto czekać?


@szcz33pan: tak bo sam zgodziłeś się na czekanie

Co jak minie te 7 - 10 dni.


¯\_(ツ)_/¯

Jak tu wygląda proces odwoławczy i zwrot kasy?


piszesz do nich kolejny raz albo się dogadasz albo paypal o ile przez niego placiłeś

Ktoś miał podobny przypadek?


wiele osób bo teraz przy tej wysyłce, przy której przypomnę czas nie jest priorytetem, są opóźnienia przez 11.11 święta itd

Podając numer paczki dajesz nazwisko
@Andczej: ja rozumiem, że jest regulamin i poczekam regulaminowy czas i wówczas zacznę dochodzić praw. Płaciłem kartą walutową przez paypal w USD. Opóźnienia mogą się zdarzyć, ale to wygląda jakby paczka nie została jeszcze wysłana lub tracking umarł.
ale to wygląda jakby paczka nie została jeszcze wysłana lub tracking umarł.


@szcz33pan: jak masz numer to poszła z CN/HK to UK i tam czeka na odprawę, DOPIERO WTEDY RUSZA TRACKING

@widmo82: kupowałem wiele przesyłek 11.11, potem w black friday i cyber monday. Mam już 5 przesyłek odebranych, kilka ma tracking na bieżąco - są w kraju, albo w drodze. Tu wyglądało to podejrzanie, a pierwszy raz brałem priority line i stąd pytanie.
@szymam: bez zmian:
2017-11-16 06:20:00 Southall Your parcel is on its way
2017-11-16 07:58:00 Centrum danych DPD Informacje o zamównieniu zostały przesłane do DPD.
2017-11-16 08:00:19 Zarejestrowano dane przesyłki, przesyłka jeszcze nie nadana
@szymam: też się zmienia:

2017-12-20 21:49:00 Middlesex (GB) W transporcie
2017-12-20 21:54:36 Hub 4 - Hinckley Przesyłka otrzymana przez DPD, transport do sortowni
2017-12-20 21:55:36 Hub 4 - Hinckley Wysłanie przesyłki z sortowni
2017-12-20 22:36:00 Hinckley, Leicestershire (GB) W transporcie
2017-12-20 22:36:39 Terminal międzynarodowy Przesyłka dotarła do sortowni międzynarodowej
2017-12-20 22:37:39 Terminal międzynarodowy Przesyłka wysłana z sortowni, w drodze do Polski