Wpis z mikrobloga

Może ktoś z #programowanie będzie mógł mi pomóc, bo się słabo znam na serwerach pocztowych.
Napisałem aplikację do wysyłania maili. Aplikacja desktopowa łącząca się z kontem pocztowym. Działała w miarę dobrze, chociaż często był problem z wysyłaniem maili do Chin, inne kraje przechodziły w miarę ok. Ale ostatnio przestała działać prawie całkowicie.
Dostaje informację z serwera, że przeszedłem atutentykację i czekam na następną informację z serwera, że mail został wysłany, ale ta informacja nigdy nie przychodzi. Program czeka w nieskończoność, bo nie ma żadnej informacji zwrotnej z serwera. Nawet żaden komunikat błędu nie przychodzi.
Testuje aplikację wysyłając maile do samego siebie (na różne konta) i wtedy działa, ale jak puszczam mailing za granicę to czasem przechodzi 1 mail (dostaje info z serwera, że wysłano maila) i aplikacja chce wysłać następny i zatrzymuje się na etapie że przeszedł autentykację i nic więcej. A najczęściej nawet 1 maila nie da się wysłać z tego powodu.
Aplikacja napisana w actionscript z biblioteką airxmail. Ale to bez znaczenia, bo tu chyba problem jest po stronie serwera skoro czasem mi działa a czasem nie.
W każdym razie nie wiem jak to ugryźć....
  • 4
  • Odpowiedz
@inhibitormonoaminooksydazy: No a jak wyślesz takie maile "za granicę" ręcznie prosto z konta pocztowego, czy tam jakiegoś interfejsu webowego, to normalnie wychodzą? A co do ewentualnych problemów z serwerem, najłatwiej by było zmienić dostawcę pocztowego w takim wypadku, chyba, że jesteś jakoś mocno przywiązany, albo to po prostu twój serwer, to wtedy zacznij od samej diagnostyki połączeń między twoim serwerem a tymi zagranicznymi, ping, traceroute, digiem sprawdź dnsy.
  • Odpowiedz
@inhibitormonoaminooksydazy: No jak z webowego wychodzą to chyba jednak nie wina serwerów, tylko raczej programu? Ewentualnie konfiguracja serwerów jest jakoś super restrykcyjna i dziwna, ale wątpię :)

Musisz siąść i upewnić się, że wysyłasz tego maila po bożemu :)
  • Odpowiedz
No ale jak wysyłam do siebie serię maili i wszystkie przechodzą to chyba problem po stronie serwera, bo aplikacja w tym momencie działa dobrze:)
Myślałem że może niektóre serwery pocztowe mają taką opcję jak gmail, że tam trzeba zaznaczyć, żeby gmail pozwalał się logować do konta z nieautoryzowanych aplikacji? Ale wtedy nie wysłałbym żadnego maila.
Myślałem też, że może nie obsługuję jakiegoś nistandarowego komunikatu błędu? Ale tez nie wiem skąd brać takie
  • Odpowiedz