Wpis z mikrobloga

@smalczyk1:
1. Nie będą raczej robić problemów bo i tak muszą sobie na arkuszu ustawić użytki ;)
2. tiff to format rastrowy (tak jak obrazek jpg) fonty po zapisaniu stają się grupką pikseli (nie są krzywymi)
3. Możesz skalować do A6 no i pamętaj o spadach - spady są najważniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. Jak przymrozi na Szczepana, będzie wiosna od Damiana.
@funeralmoon: @w__b: @stapry: Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie.

-Pobrałem szablon A5 ze strony drukarni.Wszystko jest w obrębie marginesu wewnętrznego ale jak biorę drukuj to na podglądzie ucina część informacji.Czy to jest spowodowane drukarką domową a w drukarni będzie k ?
@smalczyk1: Jak projektujesz do drukarni to informacje umieszczaj min 5mm od krawedzi ulotki. Do formatki dodajesz spad i tylko jego drukarnia obetnie, mozliwe jest jedynie minimalne przesuniecie w ktoryms kierunku.
@stapry: Tak mam ustawione 5mm od krawędzi każdej.Jak biorę drukuj w ps i wybieram format A5 to ucina.Możesz wyjaśnić bardziej o co chodzi z tą formatką.Spady mam zaznaczone prowadnicami
Ale drukujesz to sobie na drukarce? Może obcina ci o wielkość marginesu drukarki. Drukarnie drukują na większych arkuszach i z nich docinają ulotki. Ich ten problem nie dotyczy.
@smalczyk1:
W drukarni drukując np: A5, docelowo każą wysłać format o 2 mm (152 x 214 mm?) większy z każdej strony, to są spady, tego na wydruku nie będzie. Po co to? A no jak przy cięciu gilotyna zjedzie lekko to nie będzie tego widać.
PRZYKŁAD
@Czarny_Klakier: W sumie masz rację, ale było pytanie o przygotowanie pliku dla drukarni - zawsze spłaszczam grafiki przesyłane jako tif i myślałem że cały świat spłaszcza (właśnie po to aby uniknąć błędów i wypaczeń) ( ͡° ͜ʖ ͡°)