Wpis z mikrobloga

Witam was mirabelki i mirki, od stycznia zmieniam pracę, a dziś z nowym pracodawcą byłem na jednej z budów. Przesunięcie elementu z żelbetu o wadze 5 tys. ton. Konstrukcja ramowa, która służy jako wiadukt i przejazd dla aut. Jako ciekawostkę powiem że całość została przesunięta na siłownikach hydraulicznych z poduszkami powietrznymi (użyto sprężonego azotu). Na stronę użyto 12 sztuk siłowników z poduszkami. Nośność jednego siłownika to 250 ton. Do przesuwu służyły siłowniki hydrauliczne (łącznie 8 sztuk - po 4 siłowniki na stronę). Pic. rel. Całość trwała około 20 minut, element w tym czasie przesunięto o około 25 metrów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pracbaza, #chwalesie, #budownictwo
Pobierz bobsynek - Witam was mirabelki i mirki, od stycznia zmieniam pracę, a dziś z nowym pr...
źródło: comment_urGEwg9QcYoq7FJp7RAznz11s4GYaFsc.jpg
  • 15
@flager: Mam filmik nagrany z tej operacji, niestety zajmuje on 2,4 gb a nie chce mi się bawić w wstawianie go w sieci. Na prawdę to trwało 20 minut. Całość jest unoszona na poduszkach powietrznych. Na 2 zdjęciu widać w narożniku elementu siłowniki służące do przesuwu. Po obu stronach elementu są prowadnice na których ustawione były te poduszki powietrzne z siłownikami hydraulicznymi. Prowadnice po obu stronach mają szyny. Po tych szynach