Wpis z mikrobloga

Jakiś fachowiec od AGD na pokładzie?

Mam zmywarkę elextroluxa, nowa, używana z pół roku. Wszystko ok, moja mama ma taką samą i domywa wszystko pięknie, różowej rodzice mają niemal taką samą i jest cudo, to od nich podebraliśmy producenta.

Od kilku dni maszyna nie radzi sobie nawet z prostymi zabrudzeniami : [ Wcześniej ściągała na wet zaschnięty keczup, a teraz nawet kubki po herbacie są brudne.

Zauważyłem, że pali się kontrolka od soli. Nasypałem trochę, puściłem jeden cykl i dalej tak sobie, a kontrolka dalej się pali. Dosypałem jeszcze z 200g soli i zaraz puszczam na nowo.

Co może być nie tak?

#agd #elektronika #michalpsuje
  • 8
@terrarek: współczesne zmywarki dobrze jest co 2-4 tygodni puścić na pusto z proszkiem/kostką w programie do garnków 70 stopni. Do tego trzeba regularnie (co 2 tygodnie) czyścić filtr dolny oraz sprawdzać czy nie jest przytkana pompa. Soli to możesz #!$%@?ć nawet pod korek - jednak brak soli nie ma aż takiego wpływu na czystość naczyń.

Jeśli zmywarka ma jakąś funkcję do skracania cyklu to używać jej zawsze

A sam electroluxa bym
Dołożyłem tamte 200g soli, lampka zgasła, ale naczynia są takie se, było lepiej. Jutro sprawdzę czy nie przytkało śmigiełek. Filtr jest czysty bo od niego zacząłem.
@terrarek: Przerabiałem to u siebie, zakładałem że jak kupuję finisha quantum max to nie będę już sypał soli i lał nabłyszczacza i się przejechałem, graty wychodziły brudne jak z cementowni. Po uzupełnieniu soli i nabłyszczacza po kilku praniach wszystko wróciło do normy.