Wpis z mikrobloga

witam mirki, jaka jest różnica miedzy klawiaturami midi z wyjsciem MIDI lub USB ??
Chcialbym sie pobawic, mam focusrite 2i4, wiec mozliwość podpięcia midi jest.Ale nie wiem czy warto kupowac midikeya z wyjsciem MIDI. Wiem ze w tym przypadku nie ma problemu z latencją. A jak to jest w przypadku USB ?
#produkcjamuzyki
  • 6
@MrAndy kiedyś podpinałem yamaha mx49 przez USB i było bardzo słabo, a jakies piano przez midi do focusrite było prawie bez latencji. To mówisz że midi keye na USB nie mają problemu z latencja?? Dlaczego są tak mocno tańsze
@Fjkjarek: Swoją klawiaturę miałem wcześniej podłączona przez USB, od dłuższego czasu przez MIDI i szczerze mówiąc żadnych różnic nie ma. A o jakich modelach mówisz, że są mocno tańsze? W porównaniu do czego?
@MrAndy patrząc np. na cokolwiek 2 oktawowe to najtańsza z midi około 800zl a bez może z 3x mniej znajdziesz. A ty co masz. Mnie chyba najbardziej urzekła arturia keylab essential 49. Ale jeśli USB daje radę to może popatrzę oszczedniej
@Fjkjarek: nie ma na to jednej sensownej odpowiedzi, bo to jak konkretna konfiguracja zagra, zależy od mnóstwa czynników. Przy poprawnej implementacji wszystkich etapów, nie powinno działać gorzej od poprawnie zrobionego natywnego midi. W praktyce jest rożnie, nie masz na to wpływu więc lepiej celować w sprawdzony sprzęt. U mnie maudio axiom na usb działa równie dobrze jak midi do interfejsu.

nie wiem czy warto kupowac midikeya z wyjsciem MIDI


odradzam kupianie