Wpis z mikrobloga

Chciałbym poprosić o pomoc w sprawie monitora. Od kilku miesięcy zbieram się do zakup jednak jest tak wiele możliwości że można zgłupieć. Obecnie mam jakiś bardzo stary LG full hd a w komputerze mam i7-6700k i gtx970. Budżet to gdzieś 1600 ale moge ewentualnie dorzucić 400 i kupić coś lepszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moja sytuacja wygląda tak: Pracuje w tygodniu po 7 godz przy komputerze pracując głównie z excelem, pdfami i innymi biurowymi oraz godzinkę przed i po gram w csa lub YouTube/internet. W weekendy też jak mam czas i jakiś dobry tytuł to lubię zagrać.

Od pewnego czasu zaczely mnie boleć oczy. Bylem u okulisty i dostałem krople które pomogły w kryzysowej sytuacji ale nadal czuję dyskomfort po całym dniu. Zdaje sobie sprawę że to prawdopodobnie od ilości godzin przy komputerze oraz braku BHP ale wydaje mi się, że po części to też wina monitora. Chciałbym wiec przede wszystkim monitor który mógłby poprawić komfort pracy.

No i teraz po tym przydługim wstępie chciałbym znaleźć monitor który przede wszystkim zadba trochę o oczy (czy te cuda jak 'flicker free' czy 'eye care' są warte coś?) w następnej kolejności zastanawiam się co będzie najlepsze. Ultrawide mógłby być niezły do pracy biurowej. Z tego co słyszę tutaj to 144hz jest świetne (ale czy ma to jakiś plus dla oczu?). Może to już pora na 4K (ale chyba w tym budżecie to raczej niska półka i za slaby komputer). IPS czy TN skoro i tak mi bardzo na kolorach nie zależy.

Najbardziej wkurza mnie, że takie kupowanie w ciemno z tymi monitorami. Bylem w jakim EuroRTV i Saturnie. W jednym 5 monitorów z tego trzy wyłączone ;] a te dwa do kitu. W Saturnie ciut lepiej ale co można wywnioskować z jakiegoś zapętlonego demo. W necie recenzje trochę lepsze ale też to nie to samo co doświadczyć samemu.

Proszę o sugestie bądź podzielenie się własnym doświadczeniem.

#monitory #pytanie #komputery
  • 4
@Karidus tak, te cuda typu flicker free itd. są warte ceny. Kup sobie okulary 0 z niebieską powłoką to oczy będziesz miał jak nowe po 8h przed komputerem np. Xiaomi Roidmi B1
@Karidus oczy Cię mogą boleć też z powodu położenia źródła oświetlenia. Powinno ono znajdować się wysoko, za tobą. Jak masz światła świecące za monitorem, albo okno to oczy zajebiscie się męczą. Ja mam LED IPS i jasność na minimum, dbam o oświetlenie i oczęta mnie nie bolą. Ponadto jak mam po nocy robotę z w
Excelu czy coś to używam programu f.lux który usuwa 'oczojebność' ekranu