Wpis z mikrobloga

Czy któryś z mierczkow wypełniał dokument W-8BEN-E dla firmy z USA, której wystawia fauktury?
Jest to dokument dla IRS, a dokładnie Zaświadczenie o zagranicznym statusie beneficjenta dla celów podatkowych w USA.

Znalazłem w necie jakiś artykuł z 2011 jak to wypełnić ale teraz ten dokument jest większy, ma więcej stron.

#b2b #firma #dzialalnoscgospodarcza #jdg #dgb
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@RSGApps: mam działalność i od firmy której wystawiam faktury wysłała mi to pismo czyli w-8ben-e.
I wyczytałem na necie ze teraz się daje właśnie wersje z -e
  • Odpowiedz
@RSGApps: @maci3j: Hej Panowie, odkopałem, bo - jak się pewnie domyślacie - teraz ja przez to przechodzę.

Czy w punkcie 7 (Reference Number) wpisujecie nazwę firmy i konto bankowe? Z instrukcji jakie znalazłem w necie tak by wynikało, ale pewności nie mam. Czy może zostawić puste?
  • Odpowiedz
@aukolb: hej, i co w końcu wypełniłeś? W-8BEN, czy W-8BEN-E? Też mam jednoosobową działalność gosp. i zastanawiam się, który formularz wybrać, bo nie rozumiem tej różnicy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@aukolb: staroć, nie staroć, w różnym czasie zdarza się nadziać na te same problemy jak widzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki wielkie za pomoc, postaram się już nie zawracać głowy, ale gdybym miał jeszcze jakieś pytania, to nie zawaham się spytać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aukolb widzę, że temat nigdy nie umiera. Mam ten sam problem. Dzięki Wam wiem już, że powinienem wysłać W-8BEN gdy prowadzę JDG. Pytanie mam inne. Czy podawałeś tam swój NIP / Pesel jako "Foreign Tax Number"? Czy w pierwszym wierszy gdzie teoretycznie jest samo imię i nazwisko wpisywałeś całą nazwę firmy? Z góry dzięki za pomoc.
  • Odpowiedz
@dersime37: U mnie nazwa działalności jest taka sama jak imie i naziwsko.

A tax number nie wpisywałem. Ja wpisałem tylko te podstawkowe dane: imie nazwisko, adres i w 2 części dokumentu potwierdzenie że jestem obywatelem polski, tyle :p
  • Odpowiedz