Wpis z mikrobloga

Hejka, po miesiącu doszedł mi "Mi 5x". Mógłby mi ktoś pomóc z zamianą softu? Próbuje sprawdzić czy mój telefon jest odblokowany ale program "Minimal ADB and fastboost" nie wykrywa mi telefonu. Zastanawiam się co robię źle. Komórkę tylko włączyłem, aktualizacja sama się ściągnęła. Robił ktoś to ze swoim MI 5X?
#xiaomi #gearbest #telefony
  • 12
  • Odpowiedz
Musisz wpierw uzyskać zgodę na odblokowanie BL, potem po dostaniu jej odpalić miflashunlock i telefon w trybie fastboot pod komputer. Powinno go wykryć, jak nie - zainstaluj sterowniki z MiFlashUnlock (symbol zębatki i Mi Usb Driver), powinno potem go wykryć. @Kacper638
  • Odpowiedz
@Kacper638: W ten weekend u siebie przerabiałem - skorzystaj z tego poradnika i powinno przejść bez problemów. Jakby ci nie dawało skopiować rom-u z komputera na telefon w trybie fastboot (tak jak u mnie) to skorzystaj z tego
PS. spodziewaj się dwutygodniowego oczekiwania na zgodę na odblokowanie
I pamiętaj, że twój telefon ma nazwę kodową Tiffany
  • Odpowiedz
@osk4r: Jak masz Globala Stable to Deva wgrywasz przez Aktualizacje, jak chcesz z Globala na China to tylko miflash czyli odblokowany bootloader, ew. EDL na zablokowanym bootloaderze. Na mi5x globala nie ma i nigdy nie będzie, to model czysto chiński.
  • Odpowiedz