Wpis z mikrobloga

Dziś Cristiano Ronaldo odbierze Złotą Piłkę za cały rok 2017.
Pojawia się dużo głosów że nie zasłużył itd.
Jak strzelał dużo bramek słabszym drużynom, zdobywając mało tytułów - Nie zasłużył.
Jak zrobił sobie z Ligi Mistrzów strzelnicę, prowadząc Real do 3 wygranych LM w 4 lata - też źle, bo nie strzela ogórkom w lidze.

Gole w Lidze Mistrzów w 2017 roku:
19 – Cristiano Ronaldo
18 – Juventus
15 – FC Barcelona
13 – Atlético Madryt
4 – Leo Messi

Cristiano i Messi w 2017:

Średnia goli na mecz
CR: 0.88 = 49 w 56
LM: 0.85 = 52 w 61

Średnia goli na mecz bez karnych
CR: 0.75 = 42 w 56
LM: 0.70 = 43 w 61

#pilkanozna #realmadryt
  • 28
  • Odpowiedz
@panami: #!$%@? no, co jak co ale zdawało mi się że celem napastnika jest strzelanie bramek a nie bycie najlepszym piłkarzem na świecie (czemu, to już nie podałeś) czy ośmieszanie obrońców. Nie żebym negował osiągnięcia Ronaldo którego bardzo lubiłem (nie mylić z CR), ale jak już dawać argument, to z sensem :)

To trochę jak stwierdzenie, że gdyby zabrać wszystkie obronione sytuacje, to Higuita był lepszym bramkarzem od Buffona, bo
  • Odpowiedz
  • 0
@n4zarh nie no spoko, zalezy jak kto patrzy na futbol. Mnie wyniki średnio obchodzą, średnio lubie oglądać mecze (jakies mistrzostwa czy spotkania dobrych drużyn lubię). Natomiast grałem w piłke w klubie za hajs, i uważam, że mam jakieś tam pojęcie i teraz zależy o czym dyskutujemy.
jeśli o tym kto jest lepszy to odpowiedź jest prosta
jeśli o tym kto w 2017 zdobył więcej trofeów to odpowiedź też jest prosta

Sam
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Nie jestem w stanie uwierzyć, ze ktoś kto regularnie oglada mecze Messiego i Ronaldo moze z czystym sumieniem twierdzić ze Portugalczyk jest lepszy. Messi jest poza jakakolwiek konkurencja. Inna sprawa jest ze ZP. Od dawna przyznaje sie ja według określonych schematów, w które CR zdecydowanie najlepiej sie w tym roku wpasowuje.
  • Odpowiedz
@panami: nie oglądam meczów od dawna (poza reprezentacyjnymi), bo kanałów w TV brakuje, a internet mam niestety tylko i wyłącznie mobilny (więc raz, że trochę szkoda transferu, a dwa - lubi się zrywać w losowych momentach), więc nie mam pojęcia jak grają obaj panowie. Rzecz tylko w jednym: z tego co mówicie i ze statystyk wynika, że głównym zadaniem CR na boisku jest zdobywanie bramek, a nie kiwki czy ośmieszanie
  • Odpowiedz
  • 0
@n4zarh no niekoniecznie napastnicy. Ja bym powiedział, że poprostu Ci najbardziej widowiskowi, najlepsi technicznie. A tak się składa, że jesli ktoś jest bardzo dobry technivznie to gra z przodu. Ronaldinho nie strzelał jakoś specjalnie duzo bramek, ale technike miał bajeczną i dlatego zdobyl zlotą piłkę
  • Odpowiedz