Wpis z mikrobloga

Od czego zacząć naukę #machinelearning?

Nie pytam o videotutorial ani kurs machine learning w weekend, tylko o sensowne materiały. Jestem kompletnym noobem w tej dziedzinie, ale nie kompletnym noobem jeśli chodzi o programowanie i statystykę (znam całkiem przyzwoicie PHP i JS więc i Pytonga ogarnę bez problemu, a statystykę miałem na studiach), tylko nie wiem od czego zacząć.

Dzieki.

#programowanie
  • 9
Nie wiem co masz przeciwko videotutorialom- na początek zawsze polecany jets Andrew Ng.


@fhrh:

Moim zdaniem to marnotrstwo czasu. Zamiast oglądać film wolę poczytać konkretną literaturę.

Ale skoro polecasz to zobaczę - być może jako wprowadzenie dla totalnego nooba videotutorial nie jest takim złym pomysłem.
@tylkostrimi: Na packtpub była kiedyś jakaś darmowa książka python machine learning bodajże, ktoś to wrzucał nawet. Jak chcesz zacząć od literatury to tamta była spoko.

Co do wideotutoriali zależy jakie, ale nie są złe, czasem lepsze nawet niż zwykłe bo po prostu przyspieszam je sobie 1,5-2 razy i nie marnuje tyle czasu. Wręcz przeciwnie, jest szybciej :D
Tylko kwestia tego czy zrozumiesz co mówią i jaki jest tego sens w tym
@tylkostrimi: Andrew Ng to złoto, na udemy masz trochę kursów do łatwego startu bez matematyki, na YouTube materiałów jest sporo ale trudno oddzielić ziarno od plew gdy sie nie zna, polecam wiec udemy lub coursere, jak chcesz mieć wyniki szybko to udemy, jak poznać teorie od podstaw coursere