Wpis z mikrobloga

Zakup #iota od zera - bez żadnych weryfikacji. KROK PO KROKU
Do procesu wykorzystamy: kryptowalutę Litecoin, kantor kryptowalut, operatora płatności (przelew bankowy, dotpay lub BLIK) oraz giełdę Binance.
Sposób nie należy do najtańszych gdyż kantory, jak to kantory, mają ciut gorszą cenę aniżeli na giełdzie - ale nigdzie nie musicie podawać PESELU, wysyłać skanu dowodu osobistego ani nr. buta. Coś za coś.
Mała uwaga: Binance nie wymaga weryfikacji jeżeli wypłacać będziesz max 2 BTC (~80 000 PLN) na 24 godziny.

(1) Zarejestruj się na Binance [[bez refa]](https://www.binance.com/register.html)
(2) Po zalogowaniu się na Binance najedź na ikonkę ludzika w menu i kliknij na "Estimated value"
(3) Znajdź Litecoin na długiej liście i naciśnij przycisk "Deposit"
(4) Skopiuj/przepisz adres LTC podany przez giełdę
(5) Wejdź na którykolwiek z kantorów. Z Polskich dostępne to: ABUShift (Przelew, BLIK) lub BitCantor (Przelew, Żabka, Szybki przelew DotPay)
(5a) Na ABUShift minimalna kwota zakupu to 20 PLN, a na BitCantor 50 PLN
(6) Jako walutę, którą chcesz otrzymać wybierz LTC (Litecoin)
(7) Wybierz preferowaną formę płatności (ja wybrałem BLIKem)
(8) Dokończ preferowaną formę płatności. Środki w kilkanaście minut* powinny znaleźć się na wygenerowanym przez giełdę adresie.
(9) Możesz poprosić na chacie o id transakcji, tak aby móc ją śledzić tu. Support poprosi Cię o numer transakcji (np. wysłany Ci mailem przez DotPay)
(10) Po kilku minutach od opłacenia spróbuj sprawdzić na Binance, o tutaj czy transakcja się już pokazuje.
(11) Jak już Litecoin pojawi się na twoim portfelu w Binance musisz go zhandlować
(12) Udaj się do zakładki "Exchange" -> Basic
(13) Niestety na ten moment nie jest jeszcze uruchomiona para LTC/IOTA więc musimy zhandlować parę LTC/BTC a następnie BTC/IOTA
(14) Wpisz w wyszukiwarkę po prawej stronie parę LTC/BTC i kliknij na nią
(15) Pod wykresem w sekcji "Sell LTC" przepisz to co widzisz w "LTC Balance" lub kliknij na przycisk "100%"
(16) Pole "Price" możesz pozostawić tak jak zostało podstawione przez giełdę lub wpisać własną cenę i tapnij różowy przycisk SELL LTC
(17) Powtórz krok 14-16 dla pary BTC/IOTA

*W moim przypadku na AbuShift trwało to ponad godzinę, ale w trakcie rozmowy z helpdeskiem wyszło na to, że mieli jakiś problem z transakcjami...

Zastrzegam też, że najlepiej byłoby abyście robili to przez giełdę i mimo wszystko przeszli tę weryfikację, bo jest po prostu taniej.

Dla wzrokowców mam wieżowiec w formacie png ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_LK60LeQciYtYZyZ2KSSyaYv9lPce7ICv.jpg
  • 11
@xMANYx: Litecoinem poszło mi dużo szybciej, a dla wielu czas jest tutaj bardzo istotny.
Łatwiej też go zhandlować jeżeli nie przelaliśmy na giełdę zbyt dużej kwoty. Przy BTC minimalną kwotą sprzedaży/zakupu jest 0.01.

Wszędzie gdzie widzisz LTC zamień na BTC ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@m___w: widzisz, to i moja gafa w takim razie. Nie byłem świadom, że mają tę parę uruchomioną.
Wyszukiwarka wymaga naciśnięcia odpowiedniej waluty, aby pokazać pary. Myślałem, że działa ona globalnie i pomija filtrowanie (bo tak w sumie powinno to być zaprojektowane według mnie). Sam dziwiłem się czemu na liście "Trading rule" jest podana, a na giełdzie jej nie widzę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_CW7vTHqXpBzDuC6tiMIGgBOeIRqNzfgG.jpg