Wpis z mikrobloga

#gearbest #aliexpress #itemyzchin #xiaomi #biunakupuje

Lampka Xiaomi Yeelight Bedside – wersja z WiFi
Zamówiona: 1.11
Odebrana: 14.11
Wysyłka Priority line, już niedostępna
Link: http://bit.ly/lampka_xiaomi
Bez ref
Cena z wysyłką: 57.9$
Teraz cena lampki: 49$ + 3.54$ wysyłka rejestrowana z Chin

Na aliexpress sporo drożej, bo aż 75$:
http://bit.ly/xiaomi_yeelight_aliexpress
Bez ref

Bardzo długo zastanawiałam się nad tą lampką. Równie długo co nad żarówkami Xiaomi (które też już w końcu do mnie lecą :D), ogólnie w listopadzie miałam jakąś fazę na kupowanie rzeczy od Xiaomi. Teraz jeszcze czekam czy wypuszczą nową wersję czajnika – z Wifi, bo czajnik bez wifi to lipa… ;D haha.

No ale wracając do lampki. Jest to druga wersja tej lampki, od pierwszej różni się tym, że ta oprócz Bluetooth ma WiFi i ma inny kolor „ramki” na dole. W tej wersji jest taka złotawa, pierwsza wersja miała srebrne. Z takich różnic dla przeciętnego użytkownika to tyle.

Lampka przychodzi zapakowana w firmowe pudełko, w zestawie z kablem, ale niestety z chińską wtyczką – ja nie dostałam przejściówki na europejskie gniazdko, ale na szczęście miałam ją od zestawu ze szczoteczki do zębów. ;P Chociaż wygląda to… No jest duże. xD

Co daje dodatkowy moduł Wifi?
-Można sterować lampką będąc poza domem, dobre rozwiązanie gdy chce się poudawać, że ktoś jest w domu, ewentualnie wygodne gdy wraca się po ciemku do domu ( co o tej porze roku nie jest trudne) – włączyć przed wejściem do mieszkania.
-Można połączyć z innymi urządzeniami Xiaomi w smart sceny -> tutaj wiele nie pomogę, bo jeszcze tak głęboko nie weszłam w te tematy, ale np. można zamontować czujnik ruchu przy drzwiach wejściowych i gdy czujnik wykryje ruch to lampka może się włączać.

Lampką można sterować na dwa sposoby:
-Ręcznie za pomocą dwóch przycisków na górze lampki i „panelu” dotykowego
-Aplikacją MiHome

I jeden, i drugi sposób jest bardzo intuicyjny. Zacznę od pierwszego.
Część widzicie na filmiku: można samemu wybierać jasność światła „kręcąc” palcem wzdłuż górnej krawędzi.

Wybór koloru: przytrzymanie podłużnego przycisku i ponowne „kręcenie” palcem.
Pojedyncze wciśnięcie podłużnego przycisku: przepływająca zmiana kolorów, tzn. lampka sama zmienia koloru (do ustawienia za pomocą aplikacji).
No i przycisk on’ff też tam jest.

Obsługa aplikacji, tutaj głównie będę się posiłkowała screenami.

Po połączeniu się z lampką przez aplikację, pojawia się takie menu. Po kolei mamy:
-On/off
-Kolor biały
-Kolor kolorowy (XD)
-Flow
Po przesunięciu w prawo pojawia się jeszcze:
-Scene
-Snap

KOLOR BIAŁY:
Po wyborze tej opcji możemy wybrać barwę koloru białego (od zimnego do ciepłego) oraz jasność wybranego koloru:

KOLOR
Tutaj można wybrać kolor z palety RGB na jaki ma świecić lampka:

I tak samo jak w przypadku światła białego – jego jasność.

FLOW
Tutaj brak screena, bo według mnie ta opcja to taki… bajer. Średnio przydatny. Ale w każdym razie można tam ustawić „pływające” kolory i ich tempo przepływania.

SCENE
W tym miejscu można wybrać domyślne sceny (np. wschód słońca, „randkowe światło” i trochę innych) lub ulubione, które możemy sobie sami dodawać przy pomocy serduszka w głównym menu (na górze, przy napisie) – można im dodać własne nazwy.

SNAP
Jeżeli ktoś chce, żeby lampka świeciła jak jabłuszko, które własnie je to ta opcja jest właśnie dla niego, ten kwadracik widoczny na screenie to właśnie ten wybór koloru. Można też wybrać zdjęcie z galerii:

Bardzo fajną opcją jest ustawienie godzin nocnych, czyli godzin w których po włączeniu lampka ma świecić „nocnym” światłem – ciepłym i przygaszonym. Dla mnie idealne gdy wstaję o 5:30, a potrzebuję trochę światła na rozruch. Nie bolą oczy od nagłego rozjaśnienia.

Jeżeli ktoś ma opaskę MiBand to można również ustawić sobie opcję, że lampka automatycznie wyłączy się gdy wykryje, że właściciel opaski zasnął.

Ja jestem mega, mega zadowolona, najbardziej podoba mi się to, że mogę sama decydować o jasności świecenia lampki – bardzo przydatne wieczorem gdy czytam książkę i stopniowo światło staje się zbyt jasne i mogę sobie je przyciemniać. J Jeżeli ktoś się waha, niech już się nie waha, jest mega.

PS. Mam nadzieję, że ktoś to przeczytał, bo naprawdę się napisałam.
biuna - #gearbest #aliexpress #itemyzchin #xiaomi #biunakupuje 

Lampka Xiaomi Yeel...

źródło: comment_UK3BTPVob364GR8HDvAyRLPVCh50EeRg.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz