Wpis z mikrobloga

Rynek transferów jeszcze na dobre się nie rozkręcił, choć mieliśmy już wymianę Erica Bledsoe do Bucks, co jak na okres listopadowy w NBA jest dosyć poważną transakcją. Jak narazie zanosi się na to, że pozycją którą w teorii będzie najłatwiej wzmocnić będzie center. Kontender do mistrzostwa, czy nawet drużyny aspirujące do dobrego występu w play-offach, jeśli mają luki na tej pozycji, nie powinny mieć trudnego zadania. Tak, jest rok 2017 i pozycja centra nie wzbudza już takiego zachwytu jak w poprzednich dekadach, ale wciąż poważny center jest solidnym wzmocnieniem, nawet jeśli nie powinno się nim zamykać niektórych spotkań. W pamięci mam serię Thunder-Warriors z 15/16, gdzie mimo że Adams zagrał dobrze, to Warriors mogli na nim robić punkty z obwodu, a Kanter, gość któremu płacili coś koło 16 mln$ mógł grać tylko 12 minut na mecz. Niemniej na sezon regularny, czy na większość drużyn które pojawią się w play-offach tego problemu nie powinno być. Wśród dostępnych centrów na pierwszy plan wysuwają się Marc Gasol, DeAndre Jordan i, w zupełnie innej sytuacji, Jahlil Okafor.

Marc Gasol jest jednym z 9 centrów w lidze, [którzy dają conajmniej jedną trójkę na mecz.](https://www.basketball-reference.com/play-index/psl_finder.cgi?request=1&match=single&type=per_game&per_minute_base=36&per_poss_base=100&season_start=1&season_end=-1id=NBA&agemin=0&agemax=99&isplayoffs=N&heightmin=0&heightmax=99&yearmin=2018&yearmax=2018&birthcountryis=Y&ascomp=gt&asval=0&posisc=Y&posiscf=Y&c1stat=fg3perg&c1comp=gt&c1val=1ℴby=wsℴby_asc=Y) DPOY z sezonu 12/13 jednak w tym sezonie nie jest tak dobry, jak był w ostatnich latach, równieżn skuteczność rzutowa mu spadła. Nadal potrafi rozgrywać z pozycji centra, ale notuje więcej strat. Memphis gra znacznie lepiej bez niego, niż z nim na parkiecie. Wiadomo, trzeba brać pod uwagę, że gra przeciwko lepszym zawodnikom, niż gracze z ławki, ponadto dużo czasu spędzał z Conleyem, który od początku sezonu ma coś z achillesem, ale nawet to zbyt mało na jego obronę w mojej ocenie. Ostatnio docierają do nas ploty o tym, że Marc jest "coach killerem". Niedawno pracę stracił Fisdale, a nawet Joerger mówił, że współpraca z yung Gasolem była trudna. Gość po prostu potrzebuje zmiany otoczenia, ma 32 lata, nie ma siły, możliwości na bycie franchise playerem w Memphis. Era Grit 'n' Grind przyniosła Memphis sporo radości, ale słowo przebudowa wyskakuje z lodówki w całym stanie Tennessee. Marc ma jeszcze 2 lata gwarantowane i opcję na gracza, którą pewnie podejmie. Jak dla mnie oczywistym fitem dla tej niego powinni być Cavs, a oczywistym assetem w wymianie wydaje się być pick Brooklynu. W mojej opinii to jednak za dużo za Marca w obecnej kondycji. Ostatnia forma Hiszpana i zamieszanie jakie spowodował w organizacji, dokładając wiek i kontrakt, sprawia, że to nie jest warty picku Brooklynu, nawet jeśli będzie on w okolicach 10tego miejsca w drafcie 2018. Jednak jeśli do wymiany dołożymy jednego z najlepszych rezerwowych sezonu, będącego na rocznym kontrakcie Tyreke'a Evansa, wydaje mi się, że wymiana powinna być okej. Jeśli obaj będą w formie, IT wróci, KLove i Wade będą zdrowi, to może się okazać, że Cavs mają tyle talentu, że będą mogli wygrywać wschód grając LBJem jedynie 32-33 minut na mecz. Podsumowując:

Grizzlies dostają: pick Brooklynu 2018, Tristiana Kardashiana, Imana Shumperta i Cediego Osmana (bo czemu nie? będą mieli minuty w przebudowie, więc niech sobie go sprawdzą).
Cavs dostają: Marca Gasola, Tyreke'a Evansa.
Z zastrzeżeniem, że wymiana mogłaby się odbyć dopiero 14.12 ze względu na to, że Evans został podpisany w tegorocznym FA. Działa w Trade Machine.

DeAndre Jordan dość kontrowersyjnie był w sezonie 15/16 centrem 1st All-NBA Teamu. Może to wyróżnienie było na wyrost, ale trzeba przyznać, że DJ jest elitarny w swoich zadaniach, czyli łapaniu lobów, obronie obręczy i w zbiórce. Ponadto na tle innych centrów jest bardzo zdrowy, od sezonu 2011/12 opuścił jedynie 6 meczów sezonu regularnego. Clippers obecnie mają plagę kontuzji. Gallinari, Griffin, Beverley, Teodosić. Pierwszy rok ery postCP3 wygląda fatalnie, na tyle, że raczej nie ma co tego sezonu ratować, a zacząć myśleć o bliższej, lub dalszej przyszłości. DJ ma ostatni rok kontraktu, plus opcję na gracza, której raczej nie podejmie. Ma 29 lat i bardzo ciężko będzie mu utrzymać elitarny poziom atletyzmu, który umożliwił mu bardzo udaną karierę, mimo wyboru z drugiej rundy draftu. Już teraz widać, że Jordan nie jest taką bestią, jaką był. Wczoraj jakiś reporter z Bleacher Report (polecam wstrzemięźliwość, BR rzadko ma dobre informacje), ze zainteresowani nim są Wizards, Bucks, Timberwolves, Raptors. Do każdej z tych drużyn by pasował, w przypadku #wilczabojowka oznaczałoby to przesunięcie KATa na pozycję nr 4, co mogłby być dla drużyny remedium na wszystkie problemy, nawet na gardło grubego Toma. Oczywiście Wilczki nie przedstawią dobrej oferty. Pick OKC, Dieng, Aldrich to mało, a więcej nie powinni dawać. Raptors już chyba przestali się łudzić, że JV będzie ich czarnym koniem. Wizards przy całym szacunku dla Wielkiego Polaka wyszliby na tym o wiele lepiej, ale musielby znowu oddać pick, a nie powinni. Ostatnim graczem dodanym z draftu był Kelly Oubre w 2015. Otto Porterem nie powinni handlować, ale taka wymiana Gortat, Markieff Morris ( https://twitter.com/HPbasketball/status/936642338763321345 ) i pick mogłaby być kusząca dla LAC. Bucks mogą coś rozkminić, Henson, Delly, Thon Maker za DJ to byłoby dużo i Clippers powinni by taką ofertę wziąć. Jeszcze tak dodam bardziej dla heheszków, że oferta Iguadola, Livingston i Zaza też mogłaby przejść za DJa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O Jahlilu Okaforze nie będę pisał bo 1) już mi się nie chce 2) lepiej to napisał Łukasz Woźny, jak ktoś lubi czytać o NBA po polsku, to polecam jego bloga. Szczególnie tym, którzy na poziom Gwiazd Basketu byli za dojrzali, zanim ten portal powstał.
https://medium.com/blog-dont-lie/w-poszukiwaniu-nowego-klubu-dla-jahlila-okafora-db2785c6d7d1

#nba #bojowka76ers fajne foto znalazłem
appylan - Rynek transferów jeszcze na dobre się nie rozkręcił, choć mieliśmy już wymi...

źródło: comment_DybSr2etwugBvL6dLvGcOuPLYfD3CeTo.jpg

Pobierz
  • 19
@appylan: a co do treści. Sama wymiana dla CAVS byłaby nawet stealem. Pozbyto by sie Shumperta który no co tam robi? JR ma czasem przebłyski ale Imam jest po prostu przepłacony. Odciążenie LBJ byłoby spoko, mieliby świetny wpływ pod koszem a Gasol miałby ciekawą szkołę bo w wieku 32 lat nagle ląduje w zespole w której jest 3 a nawet 4 gwiazdą. Ciekawe jakby sobie tam poradził.

Co do Jordana jestem
@appylan: Wiem że to dziwnie zabrzmi ale, handlowanie Porterem wcale nie byłoby takie złe.
Zwalnia sporo miejsca w budżecie, a Wiz mają Kellyego, który kiedy wychodzi w S5 z Wallem i Bealem wygląda o wiele lepiej niż gdy wchodzi z ławki i spokojnie może osiągnąć pułap Otto.
@Apollo_Vermouth: jak dla mnie Cavs i Gasol to tak idealne połączenie jak @Wojt_ASR_ i dno Odry.

Jordan jest w porządku, akcja z Dallas żenada x100, jedna z najbardziej cringe'owych rzeczy w lidze w tej dekadzie. Jednak gdyby wpadł do Raptors i był kimś takim jak Bismack Biyombo (wgl gdzie Rzym, gdzie Krym xD, no chodzi mi o zadania), to ta drużyna miałaby szansę na gadanie o niej na poważnie. IMO najlepszy
@JosNy: Porter jest rewelacyjny w swoich zadaniach, nie warto nim handlować za DJa. Co innego, jeśli okaże się, że DMC jest do wyjęcia (mało prawdopodobne wg mnie, ale co jakiś czas temat wraca, ze względu na przyjaźń Walla z Cousinsem). Gdyby Ernie miał jakiś przypływ geniuszu i oddał pick, Morrisa i Mahinmiego za DJa, to zrobiłby kradzież, ale umówmy się. Nikt nawet w Clippers nie jest takim debilem, żeby brać ten
@Apollo_Vermouth: to najgorsza decyzja w historii decyzji ever. Nawet rzuty przez ręce z midrange Westbrooka są rozsądniejsze.

@HalfManHalfAmazing: Ale kontrakt Gasola, co do jego słabnącego wpływu na Memphis (na parkiecie i w szatni),też nie jest złoty. Na pewno z TT nie będą lepsi, ale pick Brooklynu, w szczególności w perspektywie braku picku w 2019 jest dla nich zbyt cenny, żeby z niego zrezygnować. Poza tym, Evans jest w tej drużynie