Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanko, czy jest możliwość odpalenia na hypervisior type 1 VM? A dokładniej ujmując to stoję przy fizycznej maszynie na której jest hypervisior na nim VM ale dając power button startuje mi VM i moge na nim pracować, oczywiście jest on wirtualizowany, wydaje mi sie ze cos takiego widziałem na komputerze który zarządzał drukarka laserowa do obrzeży płyt wiórowych, chyba był tam xen i openSUSE, odpalał sie GRUB przy uruchomianiu i miał do wyboru windowsa j opensuse, wybór windowsa powodował jego start ale bez obsługi myszki i klawiatury, a wybranie opensuse powodowało (tak mi sie wydaje) uruchomienie VM z windowsem i tam wszystko działało #linux
  • 5
@MaC1u5: Wydaje mi się, że na proxmoxie mógłbyś coś takiego wysterować. Tam jest debian. Nie wiem jakie możliwości konfiguracji daje grub bo nigdy w nim głęboko nie grzebałem, ale patrząc na to co jest w nim zapisane to nie powinno to stanowić większego problemu.
Samego proxmoxa ogarniesz z palca lub z www.
@carlo497: a wiesz moze jak technicznie sie takie rozwiązanie nazywa, ewentualnie jak Ty bys szukał na necie takiego rozwiązania, czasami jedno słowo potrafi zmienić całkowicie wyniki w wyszukiwarce a inne spojrzenie na temat moze w tym pomoc
@MaC1u5: No nie wiem... Może jak odpalić skrypty basha używając gruba? Gdybym miał taki problem to pod tym kątem szukałbym rozwiązania nie znając żadnych konkretnych technik i zakładając, że zrobię to właśnie na proxmoxie.