Wpis z mikrobloga

Właśnie bardzo dokładnie porównałem aparat w Redmi 4X vs Redmi Note 4X.
W obu jest ten sam moduł samsung S5K3L8, chociaż pewnie różnią się optyką i oczywiście procesor też ma wpływ na obróbkę przed zapisem.
Werdykt:
Kolory identyczne, łapanie ostrości identyczne. RN4X mniej zaszumia w słabym świetle. Redmi 4X robi za to zdjęcia ostrzejsze, z dużo większą ilością detali. Nie mam pojęcia czym się kierują ludzie piszący, że RN robi lepsze fotki ( @widmo82? :P).
Być może porównanie jest nieuczciwe, bo RN4X ma soft 8.5.4.0, a R4X 8.2.9.0, który jest jednym z ostatnich softów, w którym developerzy nie spieprzyli aparatu (wiecej info).

Warto dodać, że do tych RN wrzucają co im dostawca podrzuci i jest szansa, że w waszych telefonach jest inna matryca aparatu.
#xiaomi #redmi4x #redminote4 #redminote4x
  • 7
Jeszcze dodam, że RN4X sprawia wrażenie telefonu lepiej wykonanego, działa też wyraźnie szybciej - benchmarki to jedno, ale ten SD625 naprawde daje rade.
Redmi4X ma latającą zaślepkę karty SIM, przez co jak go "pukniemy" to słychać nieładny metalowy dźwięk oraz zdecydowanie za głośny wibrator, który wcale nie jest taki mocny. Bardziej go słychać niż czuć.
(testowałem cztery egzemplarze Redmi 4X więc to nie jest wada pojedynczego egzemplarza).

Z tego co mi wiadomo