Wpis z mikrobloga

Mam nietypowy problem, ale po części budowlany. Zauważyłem, że dosyć wzrosła popularność hiperrealistycznych rzeźb, takich właśnie jak na obrazku powiązanym (popularność jak popularność - po prostu kiedyś była na świecie jedna osoba robiąca takie rzeczy, a teraz jest kilka; tu akurat Patricia Piccini). I gdzie bym nie szukał, to piszą, że to są rzeźby z "silikonu". Problem w tym, że tych silikonów to jest w cholerę rodzajów, już nie wspominając o tym co mogą mieć amerykańce na myśli pod pojęciem "silikon". Więc ma ktoś może jakąkolwiek wiedzę co to jest konkretnie za silikon, czy to się da kupić w Polsce, ile to może kosztować? Czasami piszą "silicon rubber", ale nic konkretnego.

Musi to być ewidentnie materiał do obróbki w stanie podobnym do gliny lub plasteliny, w temperaturze pokojowej. "A dlaczego nie z gliny?" - ano dlatego, że glina nie przepuszcza i nie rozprasza wewnętrznie światła, a tenże silikon tak - co jest cechą podobną do tej, którą ma ludzkie ciało. Jak sobie zaświecicie latarką przez ucho, to zobaczycie, że ucho się zrobiło czerwone. I właśnie dzięki temu te rzeźby wyglądają tak zajebiście. Jedyny silikon jaki znajduję to albo ten klej na ciepło, albo coś do uszczelniania okien.

Ktoś, coś?
#budownictwo #rzezbiarstwo #majsterkowanie #sztuka
Pobierz Goryptic - Mam nietypowy problem, ale po części budowlany. Zauważyłem, że dosyć wzros...
źródło: comment_wMk3OZBcBirZ4W2FomxVJHOjT4Gir5oP.jpg
  • 8
@Goryptic: Da sie kupić w mniejszych ilościach. Modelarze używają. Z tym, że to raczej nie działa tak jak się Tobie wydaje. Według mnie najpierw jest rzeźba z gliny, potem forma i na koniec odlew z silikonu. Inaczej tego silikonu nie uformujesz.
@Goryptic: Rzezbiarze najczęsciej korzystają z różnego rodzaju mas plastycznych. Bardzo często jest to polymer clay czyli potocznie, nasza modelina (masa utwardzana na ciepło, zazwyczaj ok 130st). Z tym że używa się materiałów wyższej klasy. Na ten przykład masz mase Super Sculpey, w odmanie Sculpey Living Doll. Masy te występują w kilku barwach, w tym kilku odcieniach skóry (beige, baby, light). Z produktu tego korzystają profesjonalni artyści, lalkarze, filmowcy. Wada jest taka