Wpis z mikrobloga

#aneta8 Gdyby ktoś szukał cebulowego zasilacza idealnego do Anet A8 który w odróżnieniu od oryginalnego nie spali mu mieszkania to polecam używanego Delta 300W DPS-300AB-9c.

-Mały (około 1/2 objętości przeciętnego zasilacza ATX).
-Cichy na tyle że w porównaniu do hałasu drukarki praktycznie go nie słychać, pewnie nawet po wymianie łożysk na ignusy nie wyróżniał by się z tłumu.
-Tani, można wyrwać nawet za 20zł.
-O wystarczającej mocy by poradzić sobie z drukarką, pod warunkiem że dołoży się jakieś porządne filtrowanie typu 20k uF na wyjściu (inaczej będzie się wyłączać ze względu na nagłe skoki obciążenia, z filtrowaniem wszystko działało u mnie przez ponad 7h bez przerwy).
-Ma też dwie fazy, każda wytrzymuje >10A więc można użyć osobnej fazy do zasilania stołu, wiadomo że to jedna i ta sama faza ale za to z osobnym zabezpieczeniem przeciw przeciążeniowym a co za tym idzie lepiej zabezpiecza przed jego ewentualnym zwarciem.
  • 8
@TheDuck racja. Można podzielić, ale też można połączyć i od razu podać na zasilanie, będzie wtedy 25A? Bo jeszcze mosfetu nie mam. Czy dokładanie tego kondensatora jest niezbędne? Może jakiś inny (mocniejszy) zasilacz, żeby obeszło się bez tego? Bo tak szczerze to nie ogarniam tematu.
@Kos-maty: Niby można łączyć fazy ale nikt Ci w takim wypadku nie zagwarantuje tych 25A bo obciążenie może być nie równe i przekroczyć limit zabezpieczenia prądowego jednej z faz gdy drugą będzie jeszcze płynąć mały prąd.

Mozesz kupic mocniejszy ale może się w tym wypadku skończyć dokładnie w ten sam sposób, bo zasilacz odczytuje takie obciążenie jak stół jako anomalie i się wyłącza. Lepiej jednak kupić te kondensatory.
@MamCieNaHita: Trzeba dorobić jakiś włącznik , jak w każdym atx, między zielonym a czarnym przewodem. A poza tym te kondensatory i tyle. nie trzeba niczego obciążać. Do tego masz dodatkowe linie 5 i 12V które działają nawet gdy zasilacz jest wyłączony, idealne do zrobienia oświetlenia czy chłodzenia stołu po wydruku.