Wpis z mikrobloga

Zastanawiałem się czemu jest taka hype na #iota Czytam od wczoraj, głównie na reddit i nie znajduje sensownego zastosowania dla #iota.
- po jaką cholerę ktoś (urządzenie x) miałby płacić za każdą komunikację z innym urządzeniem?
- ilość tokenów #iota jest ograniczona - jak urządzenia będą się komunikować gdy nie będzie dostępnych tokenów (nawet gdy podzielimy maksymalnie token, to liczba urządzeń IoT ma być tak duża że może być problem)

I jakie są realne zastosowania, jakie problem rozwiązuje #iota którego teraz nie jesteśmy w stanie rozwiązać lub nie będziemy w stanie rozwiązać?
#kryptowaluty #iota
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Koryntiusz: Tangle i technologia stojąca za Iotą jest uniwersalna i twórcy na swojej stronie wcale nie podają tylko IOT i zbierania danych jako jedynego przykładu, do którego może być wykorzystana. A wręcz mówią, że jeszcze nie wymyślili wszystkich zastosowań i są otwarci.

I też myślę, że ilość powinna delikatnie rosnąć, żeby inflacja zachęcała do inwestycji, a nie holdowania. Z drugiej strony to by zabiło walutę na początku, kiedy powinna nabierać wartości, a ma zbyt małą użyteczność.
+ kto by kontrolował, o ile ma wzrosnąć? Algorytm będzie dało się zawsze wykorzystać, żeby wydobyć za dużo.
A ludzie zawsze będą chciwi i będą kontrolować na swoją
  • Odpowiedz
I też myślę, że ilość powinna delikatnie rosnąć, żeby inflacja zachęcała do inwestycji, a nie holdowania. Z drugiej strony to by zabiło walutę na początku, kiedy powinna nabierać wartości, a ma zbyt małą użyteczność.

+ kto by kontrolował, o ile ma wzrosnąć? Algorytm będzie dało się zawsze wykorzystać, żeby wydobyć za dużo.


@Maav: Dokładnie tak działa bitcoin. 12,5 BTC za blok, który masz średnio co 10 minut. Decyduje algorytm.

Możemy się nie zgadzać, ale ja uważam, że koncept potwierdzania transakcji przez użytkowników, brak oddzielnej infrastruktury do utrzymania sieci i brak prowizji jest bardzo dużym plusem i jest to ciekawszy projekt
  • Odpowiedz
@Maav: napisał to co pisałem wcześniej - bo samemu chce wysłać transakcję albo po prostu spodobał mu się projekt. Czy to będzie wystarczajace, żeby utrzymać sieć?
  • Odpowiedz